Dla Pacjenta

Liczy się każdy oddech - informacje

Informacja

16-12-2011

14 grudnia 2011 r. w siedzibie Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia odbyło się szkolenie w ramach projektu edukacyjnego "...liczy się każdy oddech...". W spotkaniu prowadzonym przez dra Piotra Dąbrowieckiego, specjalistę chorób płuc z Wojskowego Instytutu Medycznego, wzięło udział liczne grono osób zainteresowanych chorobami układu oddechowego. Wśród przybyłych byli zarówno chorzy na astmę, alergię i POCHP, jak i lekarze. Podczas szkolenia poruszona była tematyka zachowań prozdrowotnych, metod wykrywania i leczenia astmy, alergii i POCHP, postępowania w sytuacji zaostrzenia choroby i sposobach oraz współpracy z lekarzem prowadzącym.

W drugiej części spotkania dr Dąbrowiecki odpowiadał na pytania  uczestników szkolenia, wyjaśniając wiele wątpliwości związanych z chorobą i jej zapobieganiem. W ocenie uczestników szkolenie było merytoryczne i co ważne - prowadzone niezwykle przystępnie.

Uczestniczący w szkoleniu zgłosili akces udziału w kolejnych spotkaniach edukacyjnych organizowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

foto1

foto3

foto2


źródło - Departament Spraw Świadczeniobiorców
Dodany: 16.12.2011 r. Norbert Tyszka
Ostatnio zapisany: 3.01.2012 r. Norbert Tyszka
Wszystkie aktualności

Aktualności dla Pacjenta

Komunikat dotyczący wystawiania, potwierdzania i realizacji zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne

17.03.2020
Komunikat dotyczący wystawiania, potwierdzania i realizacji zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Ministerstwo Zdrowia: Listy oczekujących - zawieszenie obowiązku dostarczenia oryginału skierowania

Ważne!
14.03.2020
Komunikat Ministerstwa Zdrowia w sprawie zawieszenia obowiązku dostarczania oryginału skierowania w związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego. Sprawdź szczegóły.

Teleporady w Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej

Ważne!
11.03.2020
Lekarze specjaliści, obok POZ, mogą udzielać teleporad. Z wizyt na odległość skorzystają m.in. pacjenci poradni onkologicznych, kardiologicznych czy neurologicznych, którzy pozostają już pod stałą opieką specjalistów i wymagają okresowej kontroli.

Wykazy placówek udzielających świadczeń w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu koronawirusa

Ważne!
10.03.2020
Udostępniamy wykazy podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, w tym transportu sanitarnego, wykonywanych w związku z przeciwdziałaniem COVID-19.

Chemioterapia domowa staje się faktem

02.03.2020
Nowe Zarządzanie Prezesa NFZ umożliwia chorym przyjmującym chemioterapię leczenie w domu, z zastosowaniem specjalnych infuzorów. Dzięki temu rozwiązaniu pobyt w szpitalu skraca się do minimum, poprawia się skuteczność leczenia, pacjenci pozostają aktywni.

ABC postępowania przy podejrzeniu zakażenia koronawirusem. Akcja informacyjna w szpitalach

Ważne!
27.02.2020
Do końca lutego do szpitali w całej Polsce trafią specjalne plakaty z instrukcją postępowania przy podejrzeniu zakażenia koronawirusem. Plakaty będą dystrybuowane przez Oddziały Wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia.

Brexit – co dalej?

30.01.2020
Informacja na temat konsekwencji uporządkowanego Brexitu
Zobacz szczegóły