zaawansowane
Ważność recept
11.03.2014 r.

Pamiętaj, że recepty wystawione przez lekarza lub felczera nie są ważne bezterminowo. Najczęściej ważność recepty wynosi 30 (trzydzieści) dni od daty jej wystawienia lub od wyznaczonej daty realizacji - jeśli taka została określona na recepcie. Od tej reguły są jednak wyjątki i w przypadku niektórych leków termin realizacji recept może być krótszy (np. na antybiotyki) lub dłuższy (np. na preparaty immunologiczne).

Termin realizacji wystawionych recept nie może przekroczyć

  • antybiotyki - 7 (siedmiu) dni od daty wystawienia,
  • preparaty zawierające środki odurzające lub substancje psychoaktywne - 14 (czternastu) dni od daty wystawienia,
  • preparaty immunologiczne - 90 (dziewięćdziesięciu) dni od daty wystawienia,
  • leki sprowadzane z zagranicy - 120 (stu dwudziestu) dni od daty wystawienia.
zapisz artykuł drukuj artykuł   
Artykuł przeczytany 15710 razy.

Pokrewne artykuły

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło infolinię o tańszych odpowiednikach leków refundowanych.
Jeżeli jesteś osobą uprawnioną do świadczeń finansowanych ze środków publicznych, masz prawo do refundowanych produktów - leków, materiałów opatrunkowych. Zobacz na jakich zasadach.

Zobacz pozostałe

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

Dodatkowe informacje

Tagi

baner pionowy - Recepty i leki

Strona NFZ wykorzystuje tzw. ciasteczka (cookies), które są zapisywane na Twoim urządzeniu przez przeglądarkę internetową. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania strony. Służą jedynie do zapamiętania ustawień wyświetlania, wersji (graficznej bądź tekstowej), typu i rozmiaru czcionek oraz stylu hiperłączy. Jeżeli nie zgadzasz się na zapisywanie ciasteczek, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki. W takim przypadku korzystanie ze stron internetowych NFZ może być utrudnione. Więcej informacji o ustawieniach wyświetlania i polityce prywatności znajdziesz tutaj.