O NFZ

Drukuj

Komunikaty i ogłoszenia

Wsparcie procesu elektronicznego weryfikowania i potwierdzania zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne

24-08-2018

WDROŻENIE ROZWIĄZANIA INFORMATYCZNEGO NFZ WSPIERAJĄCEGO PROCESY ELEKTRONICZNEGO WERYFIKOWANIA I POTWIERDZANIA ZLECENIA NA ZAOPATRZENIE PACJENTA W WYROBY MEDYCZNE

Ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018 r. poz. 1515), wprowadza innowacyjny sposób postępowania ze zleceniem na zaopatrzenie w wyroby medyczne oraz zleceniem naprawy. Rozwiązanie informatyczne NFZ będzie wspierać procesy elektronicznego weryfikowania i potwierdzania zlecenia niewymagającego, co do zasady odbycia wizyty w oddziale NFZ. W konsekwencji stanowić będzie ono ułatwienie dla pacjentów, a w szczególności osób z niepełnosprawnościami i osób starszych.

Projektowane rozwiązanie zostanie docelowo wdrożone 1 stycznia 2019 r., natomiast do końca 2018 r. będą prowadzone prace pilotażowe oraz konsultacje publiczne z przedstawicielami: świadczeniodawców ,,realizatorami zleceń”, osób uprawnionych do wystawiania zleceń, podmiotów producentów i dostawców oprogramowania oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz praw pacjenta.

Marek Woch
Pełnomocnik Prezesa NFZ
ds. Kontaktów z Organizacjami Pozarządowymi i Organami Władzy Publicznej

Pliki do pobrania
Podmiot publikujący: Centrala NFZ
Publikujący informację: Damian Wieczorek
Publikacja informacji: 24.08.2018 00:00
Sprawdź historię zmian
Wszystkie aktualności