Aktualności

Aktualności Oddziałów

#badaMYsię w Mławie

22-07-2021

Zapraszamy w sobotę 24 lipca w godzinach 14.00-20.00 do Parku Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie, gdzie będzie można m.in. wykonać badania profilaktyczne, wyrobić kartę EKUZ. Ponadto pracownicy Mazowieckiego OW NFZ odpowiedzą na pytania dotyczące programu Profilaktyka 40 plus.

- Eksperci podkreślają, że niedostatecznie dbamy o swoje zdrowie, co wyraża się m.in. niewykonywaniem badań diagnostycznych. Ten problem pogłębiła pandemia koronawirusa. Wielu z nas odłożyło wizyty w gabinetach lekarskich i badania profilaktyczne – mówi Zbigniew Terek, dyrektor mazowieckiego NFZ - Teraz, gdy sytuacja epidemiologiczna uległa zdecydowanej poprawie. Myślę, że najwyższy czas pomyśleć o swoim zdrowiu i profilaktyce. Jedną z inicjatyw, która ma w tym pomóc, jest uruchomiony 1 lipca 2021 r. rządowy program „Profilaktyka 40 PLUS”. Dzięki niemu każdy Polak po 40. roku życia może bezpłatnie wykonać pakiet badań diagnostycznych.

Podczas wydarzenia promującego profilaktykę zdrowotną w Mławie uczestnicy wydarzenia będą mogli

  • skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji, w tym z badania w mammobusie (w godz. 12.00-18.00 dla kobiet w wieku 50-69 lat w ramach programu profilaktycznego), dermobusie i osteobusie;
  • wykonać badania diagnostyczne: pomiar cukru,  ciśnienie tętnicze, PEF (szczytowy przepływ wydechowy), pomiar masy ciała, wzrostu oraz obliczanie wskaźnika BMI i analizy składu ciała;
  • zasięgnąć porad lekarzy specjalistów, a także dietetyka, pedagoga, psychologa i pracownika socjalnego.

W tym dniu będzie również możliwość zaszczepienia się przeciwko Covid-19 jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson w SP ZOZ przy ul. 18 Stycznia 4.

Ponadto pracownicy Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia odpowiedzą na pytania dotyczące programu Profilaktyka 40 PLUS, a także będą wydawać karty EKUZ oraz potwierdzać profil zaufany umożliwiający dostęp do Internetowego Konta Pacjenta (IKP).

Więcej na temat Programu Profilaktyka 40 Plus

Wszystkie aktualności