Aktualności

Aktualności Oddziałów

Święta Wielkanocne: Gdzie się leczyć?

Ważne!
19-04-2019

Przed nami radosny czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wyczekiwane spotkania z bliskimi, uroczyste śniadanie w Wielką Niedzielę i tradycyjny Śmigus Dyngus w Poniedziałek Wielkanocny. Jednak co zrobić, kiedy świąteczny spokój zakłóci choroba lub nagle poczujemy się źle?

Na ratunek przyjdzie nocna i świąteczna opieka zdrowotna. W wybranych placówkach medycznych będzie czekał na nas dyżurujący lekarz i pielęgniarka.

Kiedy zgłosić się do nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?

  • święta i dni ustawowo wolne od pracy: przez całą dobę (24h)
  • dni robocze: od godz. 18.00 do 8.00 następnego dnia
  • weekendy (sobota i niedziela): przez całą dobę (24h)

Co obejmuje nocna i świąteczna opieka zdrowotna?

  • W przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia możesz udać się po pomoc do najbliższego punktu sprawowania tej opieki. W większości poradni dyżurują również pediatrzy. 
  • Lekarz przyjmuje na miejscu w poradni (ambulatorium). Może też konsultować się z Tobą telefonicznie. W wyjątkowych — medycznie uzasadnionych — przypadkach lekarz lub pielęgniarka udzielą Ci pomocy w domu lub miejscu pobytu.
  • W razie potrzeby lekarz skieruje Cię do szpitala lub wezwie zespół ratownictwa medycznego.

Zgłoś się do najbliższej placówki nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

Adresy placówek nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej znajdziesz na stronie internetowej Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Twoim regionie.

Sprawdź szczegóły

Stan zagrożenia życia – co robić?

W przypadku poważnego urazu lub gdy Twoje życie jest zagrożone, koniecznie zgłoś się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR), izby przyjęć lub zadzwoń po pomoc pod numer alarmowy 112 lub 999.

Życzymy spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych.

Wszystkie aktualności