Aktualności

Drukuj

Aktualności Centrali

Komunikat dla świadczeniodawców

13-01-2016

Informujemy, że w związku z zaplanowanymi pracami konserwacyjnymi, w sobotę 16 stycznia 2016 r. w godzinach 05:00 - 07:00 nastąpi przerwa w dostępie do systemów informatycznych Centrali NFZ.

W trakcie trwania prac niedostępna będzie aplikacja umożliwiająca obsługę karty Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (https://dilo.nfz.gov.pl/ap-dilo/) oraz aplikacja Kolejki Centralne przeznaczona do prowadzenia list oczekujących na wybrane świadczenia (https://dilo.nfz.gov.pl/ap-kolce/). Jednocześnie informujemy, że nie będą dostępne usługi webservice dla tych systemów.

Z powodu prowadzonych prac serwisowych,  nie będzie możliwe sprawdzanie uprawnień pacjentów w systemie Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców (eWUŚ).

Przypominamy, że w takim przypadku, zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, pacjent może potwierdzić swoje uprawnienia jednym z dokumentów poświadczających prawo do świadczeń opieki zdrowotnej lub złożyć stosowne oświadczenie.

Przepraszamy za utrudnienia.

źródło - Departament Informatyki

Wszystkie aktualności