Aktualności

Aktualności Centrali

Budowa Zintegrowanego Systemu Informatycznego NFZ weszła w kolejną fazę. Fundusz zaprosił firmy informatyczne do tzw. dialogu technicznego. Dzięki niemu specjaliści IT podpowiedzą rozwiązania, które później znajdą się w dokumentacji przetargowej.

Kolorowa fotografia. Kod programowania widoczny na ekranie laptopa.
Ważne!

Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadza nowy sposób realizacji zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne.

Minął już rok od uruchomienia pilotażowego projektu POZ PLUS. Pod koniec października na spotkaniu z dziennikarzami dyskutowaliśmy o opiece koordynowanej i rosnącej roli lekarza rodzinnego w systemie ochrony zdrowia. Sprawdź szczegóły.

Kolorowa fotografia. Centrum Prasowe PAP. Konferencja prasowa podsumowująca rok działania projektu POZ PLUS.

Osteoporoza, niezwykle podstępna choroba, która potrafi dać w kość. Zdarza się, że dowiadujemy się o niej, dopiero gdy się „złamiemy”. Szacuje się, że w Polsce osteoporozę ma nawet 2,1 mln osób. Jak bronić się przed tym cichym złodziejem kości?

Kolorowa fotografia. Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia podczas konferencji prasowej "NFZ dla zdrowia"

Komunikat DGL

08.11.2019
Komunikat dotyczący średniego kosztu rozliczenia wybranych substancji czynnych stosowanych w programach lekowych i chemioterapii za okres od stycznia 2018 r. do sierpnia 2019 r.

Komunikat DGL

08.11.2019
Komunikat Departamentu Gospodarki Lekami dotyczący progu kosztowego uprawniającego do zastosowania współczynnika korygującego dla świadczeń w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia w miesiącu listopadzie 2019 r.