Aktualności

Aktualności Oddziałów

NFZ Bliżej Pacjenta – 12 września Dzień Otwarty w Oddziałach Wojewódzkich NFZ

09-09-2015

logo NFZ Bliżej Pacjenta

 

W najbliższą sobotę (12 września) Oddziały Wojewódzkie NFZ zapraszają na Dzień Otwarty pod hasłem „NFZ bliżej pacjenta”. Wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą siedziby oddziałów w godz. 9-14 będą mogli m.in. założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, sprawdzić swój status ubezpieczenia, odebrać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), uzyskać informacje o miejscach i zasadach udzielania świadczeń zdrowotnych oraz programach profilaktycznych finansowanych przez Fundusz. Dzień Otwarty ma ułatwić osobom pracującym załatwienie w NFZ spraw, na które w zwykłe dni brakuje im czasu.

W związku z początkiem roku szkolnego pracownicy Funduszu będą również informować o zasadach ubezpieczenia dzieci i młodzieży.

12 września obchodzony jest ponadto Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Z tej okazji w wielu oddziałach Funduszu w ramach Dnia Otwartego będzie można wziąć udział w prowadzonych przez ratowników medycznych pokazach i szkoleniach oraz zapoznać się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Pracownicy NFZ wyjaśnią też w jakich sytuacjach należy korzystać z Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, a kiedy zgłosić się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

W siedzibie NFZ w Bydgoszczy (Kujawsko-Pomorski OW NFZ) przy ul. Słowackiego ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego będą szkolić jak prawidłowo i skutecznie udzielać pierwszej pomocy. Przed budynkiem Funduszu Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy zaprezentuje najnowszy ambulans wraz z nowoczesnym wyposażeniem ratującym życie. Wszyscy chętni, którzy tego dnia przyjdą do siedziby Funduszu w Bydgoszczy będą ponadto mogli bezpłatnie wykonać badanie ciśnienia tętniczego krwi oraz pomiar poziomu cukru.

Mazowiecki Oddział NFZ we współpracy z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego MEDITRANS w Warszawie, zaprasza na kursy instruktażowe połączone z ćwiczeniami udzielania pierwszej pomocy. Szkolenia będą się rozpoczynać o pełnej godzinie tj. o 10.00, 11.00 i 12.00. Ponadto w siedzibie MOW NFZ zostanie uruchomiony punkt informacyjny dedykowany studentom. Z okazji zbliżającej się inauguracji roku akademickiego, pracownicy MOW NFZ będą przypominać studentom o zasadach ubezpieczenia w NFZ.

W Opolskim OW NFZ w siedzibie Funduszu zaplanowano m.in. wydawanie kart EKUZ i nadawanie uprawnień do ZIP, punkt informacyjny nt. ubezpieczenia zdrowotnego ze szczególnym uwzględnieniem studentów i uczniów. Taki punkt informacyjny stanie także w Centrum Handlowym Karolinka, gdzie ponadto zaplanowano pokazy udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie poprowadzą ratownicy medyczni i strażacy.

W Wielkopolskim OW NFZ w Poznaniu przy ul. Grunwaldzkiej w ramach Dnia Otwartego będzie można wziąć udział w prowadzonych przez ratowników medycznych z Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu pokazach udzielania pierwszej pomocy (z użyciem fantomów). Przed budynkiem stanie karetka, którą będzie można obejrzeć, a od ratowników dowiedzieć się m.in. w jaki sprzęt powinna być wyposażona.

Szczegółowe informacje na temat „Dnia Otwartego” w poszczególnych oddziałach NFZ znajdują się na stronach internetowych OW NFZ.

Zapraszamy w sobotę 12 września do Oddziałów Wojewódzkich NFZ w całym kraju.

Wszystkie aktualności