Młodszy specjalista w Wydziale Świadczeń Opieki Zdrowotnej, Dział AOS, PRO, POZ, STM, ZPO w Opolskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia

Procedura naboru nr Opole/24/06 na stanowisko Młodszy specjalista w Wydziale Świadczeń Opieki Zdrowotnej, Dział AOS, PRO, POZ, STM, ZPO w Opolskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia została unieważniona.

  • Proces rekrutacji Opole/24/06 został unieważniony.

Szczegóły oferty

GŁÓWNE ZADANIA:

  • wykonywanie zadań związanych z zawieraniem i realizacją umów oraz obsługą świadczeniodawców realizujących umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w odniesieniu do obowiązujących przepisów,
  • merytoryczna ocena zgłaszanych wniosków portalowych w zakresie zmian w umowie (harmonogramy, kwalifikacje personelu, zasoby sprzętowe, umowy z podwykonawcami),
  • uczestnictwo w procesie prowadzenia postępowań konkursowych w sprawie zawierania umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej,
  • udzielanie wyjaśnień i merytorycznych odpowiedzi związanych z zasadami kontraktowania świadczeń, warunkami zawierania i realizacją umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej,
  • przygotowywanie analiz na potrzeby wewnętrzne, dla instytucji zewnętrznych oraz niezbędnych do monitorowania bieżącej realizacji umów;
  • obsługa systemów informatycznych w zakresie umów zawartych ze świadczeniodawcami
  • ocena wpływu projektów rozporządzeń Ministra Zdrowia i zarządzeń Prezesa Funduszu na realizację umów na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej;
  • prowadzenie spraw związanych z dostępnością do świadczeń zdrowotnych dla klientów,

WYMAGANIA:

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie wyższe medyczne lub pokrewne np. zdrowie publiczne,
  • lata pracy zawodowej na stanowisko Młodszego Specjalisty, przy wykształceniu wyższym min. 1 rok,
  • znajomość ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (j. t. Dz. U. 2024 r. poz. 146 ) w następujących zakresach:

Dział I, Rozdział 1

Dział II, Rozdział 1 i 2

Dział III

Dział V, Rozdział 1

Dział VI

  • umiejętność obsługi komputera (aplikacji MS Office, w szczególności Excel) na poziomie podstawowym

Wymagania dodatkowe:

  • staż pracy w administracji publicznej lub jednostkach związanych z ochroną zdrowia,
  • doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku, na które prowadzony jest nabór
  • znajomość podstawowych aktów prawnych mających zastosowanie w ochronie zdrowia:

Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (j. t.  Dz. U. 2023 poz. 1194 ze zm.)

  • samodzielność i dyspozycyjność
  • umiejętność pracy koncepcyjnej i analitycznego myślenia
  • dobra organizacja czasu  pracy
  • umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych
  • sumienność
  • komunikatywność  i umiejętność pracy w zespole
  • otwartość na zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności

Wymagane dokumenty:

  • CV,
  • podpisany kwestionariusz osobowy,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopie dokumentów potwierdzających lata pracy zawodowej z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie lub prowadzenia działalności gospodarczej,
  • kopie innych dokumentów zgodnie z wymaganiami stanowiskowymi,
  • podpisane oświadczenia i zgody (zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnienie dokumentów).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo złożyć dokumenty lub szukasz dodatkowych informacji dotyczących procesu rekrutacji i technik naboru, skorzystaj z naszego poradnika. Znajdziesz tam również klauzulę informacyjną oraz wzory wymaganych zgód, które ułatwią Ci aplikowanie.

W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy dla Ciebie dostępni pod (adresem e-mail: / nr telefonu:).

oraz pod  nr telefonu: 775495230, 775495396

Dokumenty w formie papierowej należy składać do 5 maja 2024 roku w zamkniętych kopertach, bezpośrednio w siedzibie Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia (kancelaria czynna w godzinach 8.00 – 16.00) lub przesłać na adres:

Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

45 – 310 Opole ul. Ozimska 72A

Wydział Spraw Pracowniczych,

z dopiskiem: oferta pracy Opole/24/06

Podmiot publikujący: Centrala NFZ
Publikujący informację: Michael Ziaja