O NFZ

Ogłoszenia o pracę

Infografika. Tekst: Działamy w imieniu i na rzecz pacjentów

Główny Specjalista w Dziale Lecznictwa Uzdrowiskowego w Wydziale ds. Służb Mundurowych w Mazowieckim Oddziale Wojewódzkim (umowa o pracę – 0,9 etatu)

Stanowisko
Miejsce pracy
Numer ogłoszenia
Termin składania ofert
Status

GŁÓWNE ZADANIA:

  • Ocena skierowań na leczenie uzdrowiskowe pod względem formalnym i merytorycznym.
  • Ocena zasadności skierowań,
  • Wnioskowanie o uzupełnienie dokumentacji medycznej,
  • Przeprowadzenie dodatkowych badań, konsultacji lub opinii specjalistycznych oraz ponowna ocena dokumentacji po uzyskaniu uzupełnień,
  • Kwalifikowanie skierowań poprzez określenie:
  • rodzaju leczenia uzdrowiskowego,
  • profilu leczenia przy uwzględnieniu schorzenia będącego podstawą wystawienia skierowania oraz chorób współistniejących,
  • wskazanie grupy profilowej uzdrowisk,
  • wskazanie uzdrowiska lub kilku uzdrowisk,
  • W przypadku stwierdzenia braku wskazań lub przeciwwskazań do leczenia uzdrowiskowego obowiązkowe uzasadnienie poprzez dokonanie stosownych adnotacji w dokumentacji przesyłanej do lekarza kierującego oraz na części dokumentacji pozostającej w Dziale Lecznictwa Uzdrowiskowego.
  • Przygotowywanie opinii medycznych na potrzeby spraw prowadzonych w Dziale Lecznictwa Uzdrowiskowego.

WYMAGANIA:

Wymagania konieczne:

  • Wykształcenie: wyższe (lekarskie ze specjalizacją z balneologii i medycyny fizykalnej lub rehabilitacji medycznej).
  • Lata pracy zawodowej:
    • minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe przy wykształceniu wyższym.
  • Znajomość przepisów prawa dotyczących:
    • Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2561, z późn. zm).
    • Ustawa z dnia 19 czerwca 1997 r. o zakazie stosowania wyrobów zawierających azbest (Dz. U. z 2020 r. poz. 1680).
    • Ustawa z dnia 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz gminach uzdrowiskowych (Dz. U. z 2023 r. poz. 151).
    • Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 lipca 2011 r. w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową (Dz. U. z 2021 r. poz. 111, z późn. zm).
    • Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23 lipca 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego (Dz. U. z 2022 r. poz. 1406).
    • Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 sierpnia 2004 r. w sprawie leczenia uzdrowiskowego osób zatrudnionych przy produkcji wyrobów zawierających azbest (Dz. U. z 2023 r., Nr 185, poz.687).

Wymagania dodatkowe:

  • Podstawowa znajomość pakietu Microsoft OFFICE.
  • Dobra organizacja pracy,
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Umiejętność pracy pod presją czasu.

Wymagane dokumenty:

  • CV,
  • podpisany kwestionariusz osobowy,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopie dokumentów potwierdzających lata pracy zawodowej z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie lub prowadzenia działalności gospodarczej,
  • kopie innych dokumentów zgodnie z wymaganiami stanowiskowymi,
  • podpisane oświadczenia i zgody (zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnienie dokumentów).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo złożyć dokumenty lub szukasz dodatkowych informacji dotyczących procesu rekrutacji i technik naboru, skorzystaj z naszego poradnika. Znajdziesz tam również klauzulę informacyjną oraz wzory wymaganych zgód, które ułatwią Ci aplikowanie.

ZAPRASZAMY

W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy dla Ciebie dostępni pod nr telefonu: 22 279 75 07

Dokumenty w formie papierowej należy składać do 23.02.2024 r. w zamkniętych kopertach, bezpośrednio w siedzibie Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ ul. Chałubińskiego 8 (przy pomocy zewnętrznej skrzynki korespondencyjnej dostępnej przy wejściu do budynku) lub przesłać na adres:

Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ

ul. Chałubińskiego 8

00-613 Warszawa

(decyduje data wpływu do Oddziału)

z dopiskiem: oferta pracy 2024/DLU/6

lub elektronicznie – za pośrednictwem elektronicznego systemu rekrutacyjnego.

Infografika. Tekst: Nasze wartości: Otwartość na Pacjenta, efektywność, innowacyjność, satysfakcja pracownika
Podmiot publikujący: Mazowiecki OW NFZ
Autor informacji: Weronika Matwijiszyn
Publikujący informację: Piotr Kalinowski
Publikacja informacji: 07.02.2024 09:30
Aktualizacja informacji: 07.02.2024 09:50
Sprawdź historię zmian
Wszystkie oferty