Młodszy Specjalista/Specjalista w Wydziale Programów Lekowych i Chemioterapii w Departamencie Gospodarki Lekami (1 etat / umowa o pracę)

Status

Lista kandydatów, którzy spełnili wymagania formalne:

  • Anna Kaźmierczak, Warszawa
  • Dorota Kruczkowska, Warszawa
  • Aleksandra Murawska, Warszawa
  • Marta Włusek, Truskaw

GŁÓWNE ZADANIA:

  • prowadzenie prac i nadzór nad powierzonym obszarem merytorycznym, związanym w szczególności z wybranymi programami lekowymi, w tym opiniowanie projektów opisów programów;
  • prowadzenie prac nad przygotowaniem projektów zarządzeń Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie określania warunków i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w odniesieniu do programów lekowych i chemioterapii;
  • prowadzenie korespondencji, odpowiadanie na maile i zapytania związane z elektronicznym systemem monitorowania programów lekowych, zgłaszanie modyfikacji poszczególnych modułów w systemie;
  • analiza kosztów procedur medycznych, współpraca z właściwymi jednostkami organizacyjnymi Funduszu oraz podmiotami zewnętrznymi w zakresie wyceny świadczeń z zakresu programów lekowych i chemioterapii;
  • współpraca z konsultantami krajowymi i wojewódzkimi, powołanymi przez Prezesa Zespołami Koordynacyjnymi, reprezentatywnymi organizacjami świadczeniobiorców oraz instytucjami właściwymi w sprawach związanych z realizacją świadczeń w zakresie programów lekowych i chemioterapii;
  • prowadzenie różnych baz danych wykorzystywanych w pracy Departamentu Gospodarki Lekami.

WYMAGANIA:

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie: wyższe  (preferowane: farmaceutyczne, medyczne lub zdrowie publiczne);
  • na stanowisko młodszego specjalisty:
  • minimum 1 rok pracy zawodowej w przypadku posiadania wykształcenia wyższego,
  • minimum 4 lata pracy zawodowej w przypadku posiadania wykształcenia średniego;
  • na stanowisko specjalisty:
  • minimum 3 lata pracy zawodowej w przypadku posiadania wykształcenia wyższego,
  • minimum 5 lat pracy zawodowej w przypadku posiadania wykształcenia średniego;
  • bardzo dobra znajomość obowiązujących przepisów i zagadnień związanych z funkcjonowaniem krajowego systemu opieki zdrowotnej, w tym w szczególności w zakresie ustaw:
  • ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych,
  • ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych,
  • ustawy o Funduszu Medycznym.

Wykształcenie należy potwierdzić kopią dyplomu ukończenia uczelni wyższej lub ukończenia szkoły średniej; wymagane w ogłoszeniu lata pracy zawodowej należy potwierdzić świadectwami pracy/zaświadczeniem o zatrudnieniu/aktualnym wyciągiem z CEIDG.

Wymagania dodatkowe:

  • dobra umiejętność posługiwania się pakietem MS Office (Word, Power Point, Excel);
  • doświadczenie w pracy w podmiocie finansującym świadczenia opieki zdrowotnej;
  • znajomość specyfiki pracy w podmiotach zaliczanych do sektora finansów publicznych;
  • ukończone szkolenia, kursy, studia podyplomowe z zakresu organizacji ochrony zdrowia, prawa medycznego;
  • efektywna komunikacja;
  • sprawność w zmiennym otoczeniu;
  • współpraca;
  • zaangażowanie i odpowiedzialność
  • umiejętność pracy w zespole;
  • planowanie i organizacja pracy;
  • radzenie sobie ze stresem;
  • przestrzeganie przepisów;
  • radzenie sobie w trudnych sytuacjach;
  • etyka zawodowa.

Wymagane dokumenty:

  • CV;
  • podpisany kwestionariusz osobowy;
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
  • kopie dokumentów potwierdzających wskazane w ogłoszeniu lata pracy zawodowej z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie lub prowadzenia działalności gospodarczej;
  • kopie innych dokumentów zgodnie z wymaganiami stanowiskowymi;
  • podpisane oświadczenia i zgody (zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnienie dokumentów).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo złożyć dokumenty lub szukasz dodatkowych informacji dotyczących procesu rekrutacji i technik naboru, skorzystaj z naszego poradnika. Znajdziesz tam również klauzulę informacyjną oraz wzory wymaganych zgód, które ułatwią aplikowanie.

W przypadku dodatkowych pytań jesteśmy dostępni pod adresem e-mail: .

Dokumenty w formie papierowej należy składać do 04.04.2024 r. w zamkniętych kopertach, bezpośrednio w siedzibie Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia (kancelaria czynna w godzinach 8.00 – 16.00) lub przesłać na adres:

Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia

ul. Rakowiecka 26/30

02-528, Warszawa

z dopiskiem: oferta pracy DGL/24/76

Podmiot publikujący: Centrala NFZ
Publikujący informację: Michał Różański
Źródło: Biuro Spraw Pracowniczych