Starszy Specjalista/Główny Specjalista, Dział Parametryzacji Systemu JGP i Sprawozdawczości w Departamencie Świadczeń Opieki Zdrowotnej (1 etat, umowa o pracę)

Status

GŁÓWNE ZADANIA:

  • parametryzacja ustawień systemowych oraz słowników służących weryfikacji danych sprawozdawczych i prawidłowemu rozliczaniu świadczeń, w tym rozliczanych w systemie JGP;
  • analiza problemów dotyczących ustawień systemowych zgłaszanych przez oddziały wojewódzkie Funduszu i świadczeniodawców oraz podejmowanie działań w celu ich rozwiązania;
  • przetwarzanie danych sprawozdawczych oddziałów wojewódzkich Funduszu w zakresie kompetencji Departamentu, na potrzeby opracowania wkładów do cyklicznych sprawozdań z działalności Narodowego Funduszu Zdrowia;
  • przygotowywanie wniosków o zlecenie dostosowania systemów informatycznych służących weryfikacji danych sprawozdawczych,
  • generowanie danych na potrzeby analiz dotyczących udzielania świadczeń finansowanych ze środków, których dysponentem jest Narodowego Funduszu Zdrowia;
  • analiza skutków finansowych dla systemu opieki zdrowotnej w zakresie wprowadzanych zmianach w realizacji świadczeń opieki zdrowotnej,
  • współpraca z urzędami centralnymi, konsultantami krajowymi i wojewódzkimi, ekspertami w zakresie ochrony zdrowia, reprezentatywnymi organizacjami świadczeniodawców oraz instytucjami właściwymi w sprawach związanych z realizacją świadczeń opieki zdrowotnej, w zakresie funkcjonowania systemów służących weryfikacji danych sprawozdawczych

WYMAGANIA:

Wymagania konieczne:

  • na stanowisko starszego specjalisty:
  • minimum 4 lata pracy zawodowej w przypadku posiadania wykształcenia wyższego,
  • minimum 6 lat pracy zawodowej w przypadku posiadania wykształcenia średniego.
  • na stanowisko głównego specjalisty:
  • wykształcenie wyższe
  • minimum 5 lat pracy zawodowej
  • doświadczenie w pracy w obszarze:
  • zadań realizowanych przez NFZ,
  • zasad kontraktowania i rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej;
  • znajomość zagadnień objętych ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych;
  • umiejętność obsługi pakietu MS Office (szczególne Excel, tabele przestawne itd.).

Wykształcenie należy potwierdzić kopią dyplomu ukończenia uczelni wyższej/świadectwem ukończenia szkoły średniej; wymagane lata pracy należy potwierdzić świadectwami pracy/zaświadczeniem o zatrudnieniu/aktualnym wyciągiem z CEIDG.

Wymagania dodatkowe:

  • ukończone szkolenia, kursy, studia podyplomowe mające zastosowanie w ochronie zdrowia;
  • znajomość działania algorytmu grupowania Jednorodnych Grup Pacjentów;
  • znajomość procedury postępowania administracyjnego;
  • umiejętność pracy koncepcyjnej i analitycznego myślenia;
  • umiejętność prowadzenia spraw i tworzenia korespondencji;
  • umiejętność ustalania priorytetów wykonywanych zadań i pracy pod presją czasu;
  • umiejętność samodzielnej pracy, w tym pracy koncepcyjnej;
  • operatywność w działaniach i dyspozycyjność;
  • sumienność, rzetelność i terminowość.

Wymagane dokumenty:

  • CV;
  • podpisany kwestionariusz osobowy;
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
  • kopie dokumentów potwierdzających wymagane lata pracy zawodowej z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie lub prowadzenia działalności gospodarczej;
  • kopie innych dokumentów zgodnie z wymaganiami stanowiskowymi;
  • podpisane oświadczenia i zgody (zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnienie dokumentów).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo złożyć dokumenty lub szukasz dodatkowych informacji dotyczących procesu rekrutacji i technik naboru, skorzystaj z naszego poradnika. Znajdziesz tam również klauzulę informacyjną oraz wzory wymaganych zgód, które ułatwią Ci aplikowanie.

W przypadku dodatkowych pytań jesteśmy dostępni pod adresem e-mail: .

Dokumenty w formie papierowej należy składać do 06.05.2024 r. w zamkniętych kopertach, bezpośrednio w siedzibie Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia (kancelaria czynna w godzinach 8.00 – 16.00) lub przesłać na adres:

Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia

ul. Rakowiecka 26/30

02-528, Warszawa

z dopiskiem: oferta pracy DSOZ/24/94

Podmiot publikujący: Centrala NFZ
Publikujący informację: Michał Różański
Źródło: Biuro Spraw Pracowniczych