Aktualności

Aktualności Centrali

Inauguracja „Nursing Now” Polska

18-02-2020

200 lat temu urodziła się wybitna reformatorka współczesnego pielęgniarstwa Florence Nightingale, w związku z tym Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej.

5 lutego 2020 roku w Ministerstwie Zdrowia uroczyście zainaugurowano z tej okazji Międzynarodową Kampanię „Nursing Now” Polska.

 

Film z inauguracji Międzynarodowego Roku Pielęgniarki i Położnej w Polsce

 
Celem kampanii jest przede wszystkim podniesienie prestiżu zawodu pielęgniarki, położnej a także uhonorowanie wkładu tych grup zawodowych w zdrowie społeczeństwa w Polsce i na świecie. Kampania ma pokazać młodym ludziom, że jest to zawód dający duże możliwości i szanse samorealizacji, który warto wybrać.
- Współczesna pielęgniarka i położna to zawody samodzielne, nowoczesne, wymagające dużej profesjonalnej wiedzy medycznej, wyjątkowych predyspozycji - silnej osobowości, cierpliwości oraz empatii - podkreślała Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia.
Międzynarodowa kampania "Nursing Now" ma podkreślić ogromną rolę pielęgniarek i położnych w ochronie zdrowia. W większości krajów świata stanowią one co najmniej połowę wszystkich pracowników systemu opieki zdrowotnej.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Wszystkie aktualności