Aktualności

Aktualności Centrali

Narodowy Fundusz Zdrowia wspólnie z Ministerstwem Zdrowia przygotował zestaw konkretnych instrumentów finansowych, które zagwarantują placówkom medycznym stabilność w okresie epidemii COVID-19.

Niektóre hotele, akademiki i sanatoria zmienią się w specjalne izolatoria. Będą w nich przebywać m.in. osoby, które nie mogą odbyć kwarantanny w domu, aby nie narażać na zakażenie koronawirusem najbliższych. Za pobyt w izolatorium zapłaci NFZ.

Uruchomiliśmy specjalny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta dla osób dzwoniących z zagranicy w sprawie koronawirusa.

Komunikat dla świadczeniodawców realizujących program pilotażowy POZ PLUS

Ważne!

W związku z wprowadzeniem od 20 marca 2020 r. do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, Centrala NFZ informuje, że po 1 kwietnia 2020 r. ...

Od dzisiaj, w systemie eWUŚ, potwierdzającym prawo do świadczeń medycznych, udostępniona została informacja o kwarantannie. Dzięki tej zmianie lekarze będą wiedzieć czy pacjent, który zgłosił się na wizytę, nie podlega aktualnie kwarantannie.