Aktualności

Aktualności Centrali

Ważne!

Narodowy Fundusz Zdrowia zakończył czynności sprawdzające w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM (UCZKiN). Placówka została wezwana do zapłaty ponad 25 tys. zł kary umownej za niesłusznie sprawozdaną i rozliczoną hospitalizację.

Ważne!

AKTUALIZACJA: Odbieramy niepokojące sygnały o fałszywych mejlach, które informują o rzekomym wycieku danych z Narodowego Funduszu Zdrowia. Informacje zawarte w tych wiadomościach są nieprawdziwe. Nie doszło do żadnego wycieku danych.

Nie lekceważ ukąszenia kleszcza

24.03.2023
Wzmaga się aktywność kleszczy. Aby uniknąć przykrych konsekwencji ukąszenia przez tych niebezpiecznych krwiopijców, zapoznaj się z kilkoma ważnymi radami. Dowiedz się, jak unikać ukąszenia i jak postępować, gdy to się stanie.

Wystawianie e-skierowania na leczenie uzdrowiskowe

22.03.2023
Zgodnie z rozporządzeniami wprowadzającymi obowiązek wystawiania e-skierowań na leczenie uzdrowiskowe, dnia 17 marca 2023 r. usługa wystawiania e-skierowań uzdrowiskowych została udostępniona.

Gdzie do lekarza w nocy, w weekend i w święta?

17.03.2023
Przeziębienie, ból brzucha, gorączka. Choroba nie wybiera. Możesz poczuć się gorzej w nocy, w weekend lub w czasie świąt. Wtedy Twój lekarz rodzinny nie przyjmuje. Gdzie zatem skorzystasz z pomocy medycznej? Kliknij i sprawdź ważne szczegóły.