Aktualności

Aktualności Oddziałów

W związku z kolejnym etapem przywracania obsługi bezpośredniej w placówkach NFZ, od 6 lipca w salach obsługi klientów będzie można znów załatwić sprawy związane z formularzami unijnymi, w tym również uzyskać na miejscu EKUZ.

Po przerwie spowodowanej pandemią w trasę ruszyły mammobusy. Panie mogą znów korzystać z finansowanego przez NFZ bezpłatnego badania piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Badanie można wykonać również w działających stacjonarnych pracowniach.

W sezonie wakacyjnym w miejscowościach nadmorskich, licznie odwiedzanych przez turystów, stacjonują dodatkowe ambulanse, które niosą pomoc mieszkańcom i przebywającym tam turystom.

Kolorowa fotografia. Na plaży stoi ambulans z otwartymi drzwiami. W środku ambulansu i przed karetką stoją ratownicy.

Od 15 czerwca sanatoria ponownie przyjmują pacjentów. Zobacz, jak krok po kroku, wygląda przygotowanie do wyjazdu na leczenie uzdrowiskowe.

Na Szlak Wielkich Jezior Mazurskich powróciły karetki wodne, które będą stacjonowały do końca września. Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ w Olsztynie zakontraktował pięć takich jednostek.

Kolorowa fotografia. Karetki wodne gotowe do niesienia pomocy żeglarzom.
Ważne!

Już 15 czerwca pierwsi pacjenci wyjadą na leczenie uzdrowiskowe. W czasie epidemii koronawirusa zasady pobytu w sanatoriach zmieniły się. O czym musisz teraz pamiętać, wybierając się do uzdrowiska? Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.