Aktualności

Aktualności Centrali

Informacja prasowa

10-11-2006

Warszawa, 10 listopada 2006

Oddziały wojewódzkie NFZ zakończyły już ustalenie tożsamości osób, którym w okresie od stycznia 2005 roku do października 2006 roku został wydany, w ramach refundacji, lek Corhydron 250.

Na podstawie danych szczegółowych przekazywanych przez apteki do Oddziałów Wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia, a dostępnych w Centrali Funduszu, stwierdzono, że w tym okresie wydano 351 opakowań leku na rzecz 183 pacjentów.

Z pomocą policji oraz lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej informacja o zagrożeniu związanym z przyjmowaniem leku oraz konieczności jego zwrotu dotarła do pacjentów. Możliwe było także ustalenie stanu zdrowia wszystkich osób, którym lekarze przepisali lek.

Dzięki wykorzystaniu rejestru usług medycznych pierwsze informacje wpłynęły z Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ wczoraj, 9 listopada o godzinie 10. Dyrektor Oddziału, Kazimierz Łukawiecki, poinformował Prezesa NFZ Andrzeja Sośnierza o zakończeniu działań i przekazaniu danych do sztabu kryzysowego wojewody. Równie sprawnie przebiegła akcja w oddziale śląskim, w którym także wykorzystano do identyfikacji osób rejestr usług medycznych.

Podobna procedura wdrożona na terenie pozostałych oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia została zakończona dziś w godzinach południowych.

Jolanta Kocjan
rzecznik prasowy NFZ


źródło - Rzecznik Prasowy NFZ
Dodany: 10.11.2006 r. Norbert Tyszka
Ostatnio zapisany: 22.12.2006 r. Norbert Tyszka
Wszystkie aktualności