Aktualności

Aktualności Centrali

Karty DiLO. NFZ przygotował raport

16-03-2021

Karta Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO) jest elementem Pakietu Onkologicznego, wprowadzonego w 2015 roku. Dzięki karcie DiLO pacjent z podejrzeniem nowotworu wchodzi na ścieżkę szybkiej diagnostyki i leczenia raka. Przygotowaliśmy specjalną aplikację, która monitoruje wydawanie kart DiLO.

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w serwisie internetowym Zdrowe Dane, prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pozwala na szczegółowe wyszukanie danych dotyczących kart Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego, w skrócie DiLO.

 

Czego dowiesz się z raportu?

W interaktywnym raporcie znajdziesz dane ogólnokrajowe oraz regionalne, w tym wyliczenia dla każdego powiatu w Polsce. Aplikacja pozwala na porównanie informacji o liczbie wydanych kart DiLO w perspektywie kilku lat, od 2018 do 2021 roku. Dane można zestawiać w kilku ujęciach:

  • ogólnej liczby wydanych kart DiLO
  • liczby wydanych kart DILO na 10 tys. mieszkańców
  • liczby wydanych kart DILO w POZ, przez lekarzy specjalistów lub w szpitalach
  • odsetka wydanych kart DILO w POZ, AOS i szpitalach.

 

Co miesiąc nowe dane

Część statystyk odnosi się do miejsca zamieszkania pacjenta, część do miejsca udzielenia świadczenia. Dane w aplikacji są uzupełniane i aktualizowane raz w miesiącu.


WAŻNE

Informacje dotyczące kart DiLO zmieniają się z miesiąca na miesiąc, także wstecz. Wystawione karty, jeżeli nie przeszły do kolejnego etapu, mogą zostać anulowane. W miejsce anulowanej karty pojawia się nowa, dlatego niewielkie różnice w danych mogą występować w statystykach nawet sprzed kilku miesięcy.


Istotnym elementem raportu jest zakładka FAQ, w której znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i opisy danych monitorowanych w aplikacji.

Karty DiLO. Przejdź do interaktywnego raportu NFZ

 

Pakiet onkologiczny. Co musisz o nim wiedzieć?

Choroby onkologiczne charakteryzują się dużą dynamiką zmian i szybko postępującym procesem nowotworowym. Dlatego pacjenci, co do których istnieje podejrzenie nowotworu, mają szczególne uprawnienia w dostępie do szybkiej diagnostyki i leczenia.

Karta Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego jest ważnym elementem Pakietu Onkologicznego, wprowadzonego w 2015 roku. Karta należy do pacjenta, zastępuje skierowanie i dokumentuje cały proces diagnostyki i leczenia raka. Kartę DiLO może wydać lekarz rodzinny, lekarz w poradni specjalistycznej lub w szpitalu.

Dowiedz się więcej o Pakiecie Onkologicznym

Wszystkie aktualności