Aktualności

Aktualności Centrali

Komunikat

09-11-2006

Dzięki działającemu na Śląsku i w Opolskim Rejestrowi Usług Medycznych, udało się zidentyfikować 30 osób w obydwu regionach, którym lekarze przepisali Corhydron. Produkowany przez Jelfę preparat jest refundowany przez NFZ tylko kombatantom i właśnie do tej grupy należą zidentyfikowani pacjenci. RUM umożliwił Opolskiemu OW NFZ zidentyfikowanie osób posiadających niebezpieczny lek w ciągu zaledwie 30 minut.

Prezes Sośnierz zwrócił się do dyrektorów oddziałów wojewódzkich Funduszu o pilne przeprowadzenie analizy sprzedaży w/w produktu przez apteki ogólnodostępne w okresie od stycznia 2005 do października 2006. Dane te, wraz z informacjami posiadanymi przez centralę NFZ, zostaną przekazane do Okręgowych Izb Aptekarskich, Okręgowych Izb Lekarskich oraz do Komend Wojewódzkich i Komendy Stołecznej Policji. Instytucje te zostały poproszone przez Prezesa Funduszu o pomoc w identyfikacji i bezpośrednim dotarciu do pacjentów, którym zaordynowano Corhydron. W akcję zostali włączeni także lekarze rodzinni, którzy przepisali lekarstwo. To oni informują o zagrożeniu.

Z danych Funduszu wynika, że w okresie od stycznia 2005 do sierpnia 2006, refundacją zostało objętych 312,2 opakowania Corhydronu 250 wszystkich serii. Osoby, które posiadają w domu niebezpieczny lek, proszone są o oddawanie go do aptek za pokwitowaniem.

Jolanta Kocjan
rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia


źródło - Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
Dodany: 9.11.2006 r. Piotr Kalinowski
Ostatnio zapisany: 21.11.2006 r. Norbert Tyszka
Wszystkie aktualności