Aktualności

Aktualności Centrali

Komunikat

31-05-2007

31 maja Światowym Dniem bez Tytoniu

 

Narodowy Fundusz Zdrowia zachęca wszystkie osoby palące do skorzystania z bezpłatnego programu profilaktycznego ułatwiającego pozbycie się nałogu - Palenie jest uleczalne.

 

Od 1988 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) organizuje Światowy Dzień bez Tytoniu. Uczestniczy w nim także Polska. Co roku w tym dniu miliony palaczy na całym świecie powstrzymują się od palenia tytoniu. Program profilaktyczny Palenie jest uleczalne może pomóc w zerwaniu z tym nałogiem na stałe. W roku 2006 pomogliśmy w programie rzucić palenie ponad 300 osobom.

 

Ponadto osoby palące lub byłych palaczy pomiędzy 40 a 65 rokiem życia zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań spirometrycznych, które umożliwiają wykrycie przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (najczęściej występującej u palaczy). Badania te wykonywane są w placówkach, które realizują Program profilaktyki przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. W roku 2006 w ramach Programu u 30 tys. osób zdiagnozowano chorobę i poddano je leczeniu.

 

Więcej informacji o bezpłatnych badaniach w programach profilaktycznych znajdziecie Państwo w dziale Cztery pory roku dla zdrowia

 


źródło - Biuro Komunikacji Społecznej
Dodany: 31.05.2007 r. Anna Kadzikiewicz
Ostatnio zapisany: 25.06.2007 r. Anna Kadzikiewic
Wszystkie aktualności