Aktualności

Aktualności Centrali

Komunikat dla Świadczeniodawców i twórców oprogramowania

12-04-2022

Informujemy, że na środowisku testowym Centrali NFZ zostały udostępnione usługi publiczne systemu Centralna Baza Wniosków i Decyzji w zakresie wniosków o rozliczenie indywidualne. Udostępnione usługi systemu CBWiD umożliwiają przekazanie zarówno wniosku o rozliczenie indywidualne bez podpisu cyfrowego, jak i wniosków podpisanych cyfrowo bez załączników elektronicznych, jak również z załącznikami elektronicznymi.

Wraz z wersją testową usług publicznych udostępniono również na środowisku testowym portal CBWiD, dedykowany do współpracy z usługami publicznymi.

Środowisko testowe dostępne jest pod adresem:

https://test.nfz.gov.pl/zgody/CLCWDZgBrokerAuth/services/broker

Warunkiem uzyskania dostępu do środowiska testowego jest poprawne zalogowanie się usługą autoryzacyjną do konta operatora Świadczeniodawcy.

Proponujemy utworzenie dedykowanego konta operatora na potrzeby wykonywania testów integracji oprogramowania Świadczeniodawcy.

Zakładanie konta operatora Świadczeniodawcy odbywa się według standardowych zasad opisanych w instrukcji Portalu Świadczeniodawcy /Portalu SZOI.

W przypadku posiadania aktywnego konta do tej aplikacji, czynnością wymaganą do pracy w aplikacji CBWID jest:

* uzupełnienie w Portalu Świadczeniodawcy/SZOI listy operatorów,

którzy maja posiadać dostęp do aplikacji centralnej,

* nadanie operatorom przez administratora uprawnienia do CBWID "WorkPermission": "CLC_ZG|CLC_CBWID|WORK".

Przekazujemy również do pobrania opis usługi wsdl oraz specyfikację.

Ewentualne pytania prosimy zgłaszać na adres  wpisując w temacie wiadomości „Pytania do usługi / środowiska testowego CBWID”.

Wszystkie aktualności