Aktualności

Aktualności Centrali

Komunikat prasowy

13-11-2006

Podczas pierwszego dnia wizyty, zagraniczni goście mieli okazję m.in. obejrzeć poprowadzoną przez prezesa NFZ Andrzeja Sośnierza prezentację multimedialną pokazującą zalety i działanie Rejestru Usług Medycznych, działającego na Śląski i Opolszczyźnie.

Prezes Funduszu Andrzej Sośnierz podkreślił, że innowacyjność RUM-u polega m.in. na upodmiotowieniu pacjenta, poprzez łatwy dostęp do danych dotyczących stanu zdrowia konkretnej osoby. Takie nowoczesne rozwiązanie pozwala też na uszczelnienie finansów systemu opieki zdrowotnej.

Eksperci Banku Światowego spotkali się dziś także z zastępcą prezesa NFZ ds. medycznych, panem Jackiem Grabowskim, a także z pracującym przy Narodowym Funduszu Zdrowia rzecznikiem praw pacjenta. Zapoznali się ze strukturą Funduszu i działającym w Polsce systemem ochrony zdrowia.

Jutro - podczas wizyty na Śląsku - przedstawiciele banku będą mogli osobiście zapoznać się z działaniem śląskiej ochrony zdrowia. W trakcie wyjazdu odwiedzą m.in. Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej


źródło - Biuro Informacji i Komunikacji Społecznej
Dodany: 13.11.2006 r. Piotr Kalinowski
Ostatnio zapisany: 13.11.2006 r. Piotr Kalinowski
Wszystkie aktualności