Aktualności

Aktualności Centrali

Liczymy czas – sprawdź kiedy wyślemy Twoją kartę EKUZ!

13-02-2023

Wprowadzona przed wakacjami 2022 r. usługa weryfikacji statusu wniosków o EKUZ złożonych przez IKP lub ePUAP zapewniła klientom rzeczywistą informację o postępach w ich sprawie o EKUZ. Od lutego 2023 r. udostępniliśmy kolejną funkcjonalność, czyli informację o przewidywanym czasie, w którym karta EKUZ zostanie wysłana do klienta. Chodzi o czas potrzebny na rozpatrzenie wniosku, wydrukowanie karty i przekazanie jej poczcie do wysłania.

Prognoza czasu oczekiwania wyliczana jest automatycznie na podstawie danych zbieranych z naszego systemu i jest aktualizowana na bieżąco, na podstawie np. liczby wniosków, które wpływają do Centrum Usług Wspólnych w Chełmie, czy bieżącej wydajności urządzenia służącego do wydruku i kopertowania kart.

Kiedy klient otrzyma informację o prognozie?

Informacja będzie dodana do potwierdzenia przyjęcia wniosku, które generowane jest automatycznie z systemu i trafia na wskazany we wniosku adres mejlowy klienta. Już na samym początku procesu będzie można ocenić, czy karta zdąży do nas dotrzeć przed planowanym wyjazdem.

Sprawdź status wniosku o EKUZ

Dodatkowo prognoza będzie dostępna na stronie do weryfikacji statusu wniosku o EKUZ. W tym miejscu jest ona aktualizowana na bieżąco biorąc pod uwagę np. aktualną liczbę złożonych wniosków.

Wszystkie aktualności