Aktualności

Aktualności Centrali

NFZ partnerem Hackathonu #OtwarteDane

12-06-2019

Już 15 czerwca w Warszawie w siedzibie NASK i CPPC, startuje trzecia edycja wydarzenia Hackathon #OtwarteDane, organizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Jego celem jest stworzenie przez uczestników  ciekawych i innowacyjnych aplikacji opartych o otwarte dane publiczne udostępnione przez API na portalu dane.gov.pl.

W ramach projektu „Otwarte dane – dostęp, standard, edukacja” Narodowy Fundusz Zdrowia udostępnił przez API dane z następujących zakresów:

Będąc partnerem wydarzenia NFZ zapewni obecność mentorów, którzy udzielą merytorycznego wsparcia w zakresie udostępnionych danych. Liczymy na ciekawe pomysły, nietuzinkowe podejście do potencjału danych udostępnionych przez NFZ i realizacje, które w przyszłości będą mogły zostać wcielone w życie i służyć nie tylko pacjentom ale też administracji czy pracownikom naukowym.

Hackathon rozpocznie się warsztatami i konsultacjami z mentorami. Następnie przez kilka dni uczestnicy będą zdalnie pracować nad własnymi rozwiązaniami, które wykorzystywać będą dane publiczne udostępnione przez API na portalu dane.gov.pl, a 22 czerwca zaprezentują prototypy swoich aplikacji przed jury. Autorzy najlepszych pomysłów otrzymają nagrody.

Więcej informacji znajduje się na stronie hackathon.gov.pl

Wszystkie aktualności