Aktualności

Aktualności Centrali

NFZ startuje z nowym cyklem edukacyjnym „Zdrowie na pierwszym planie”

27-05-2024
  • Przygotowaliśmy serię 20 filmów edukacyjnych o tematyce zdrowotnej pod wspólnym tytułem „Zdrowie na pierwszym planie”.

  • Znani i cenieni eksperci odpowiadają na pytania ważne dla zdrowia każdego z nas.

  • Cykl rozpoczęliśmy filmem „Dlaczego dzieci tyją: słodkie napoje i energetyki”, z udziałem lek. Michała Domaszewskiego.

  • Kolejne filmy będą publikowane zawsze w czwartki, co dwa tygodnie na kanale YouTube Akademia NFZ.

 

Zawsze życzymy sobie zdrowia, ale też bardzo często o nie pytamy. Dlatego Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił nowy projekt, który dostarczy widzom wartościowych i wiarygodnych informacji oraz odpowiedzi na często zadawane pytania.

– Zależy nam, aby przekaz był prosty, jasny i konkretny. Dzięki projektowi nasi widzowie zyskają wiedzę o systemie opieki zdrowotnej, o tym dlaczego warto korzystać z szeroko rozumianej profilaktyki, oraz co zrobić, aby zmienić styl życia na zdrowszy zaznacza Paweł Florek, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej i Promocji w NFZ.

 

Cukier choć słodki, może mieć gorzkie konsekwencje

Ile cukru znajdziemy w popularnych napojach? Czy wiesz, co kryje się w słodkich sokach, które tak chętnie kupujesz swojemu dziecku? Dlaczego warto zastanowić się dwa razy, zanim dasz mu kolejną dawkę słodkiego orzeźwienia? Odpowiedzi znajdziesz w premierowym odcinku cyklu "Zdrowie na pierwszym planie".

 

 

Co wyróżnia cykl „Zdrowie na pierwszym planie”?

  • Szeroki wachlarz ważnych tematów o zdrowiu – mówimy m.in.: o zdrowym odżywianiu, wadach postawy, chorobie otyłościowej, padaczce u dzieci, zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży, chorobach nowotworowych, chirurgii bariatrycznej, czy szczepieniach.
  • Doświadczeni eksperci – do współpracy zaprosiliśmy cenionych specjalistów z różnych dziedzin medycyny, m.in.: prof. Agnieszkę Mastalerz-Migas, konsultantkę krajową w dziedzinie medycyny rodzinnej; prof. Mariusza Wyleżoła, chirurga, bariatrę; dr. Annę Lewandowską, konsultantkę krajową w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.
  • Konkretna wiedza w skondensowanej formie – w projekcie odpowiadamy na ważne pytania, które zadają pacjenci. To zarówno proste, podstawowe pytania, które nasuwają się wielu osobom, ale także trudne, dotykające wrażliwych aspektów zdrowia. Filmy nie przekraczają 8 minut. To odpowiednia długość do przekazania konkretnej wiedzy.
  • Łatwa dostępność – cykl jest emitowany w kanale YouTube Akademia NFZ, dlatego każdy może oglądać filmy z ekspertami na dowolnym urządzeniu z internetem, o dogodnej dla siebie porze.

 

Dołącz już teraz!

Zasubskrybuj nasz kanał YouTube Akademia NFZ i dołącz do społeczności, która zdrowie stawia na pierwszym planie. Włącz powiadomienia, aby nie przegapić premierowych filmów.

Wszystkie aktualności