Aktualności

Aktualności Centrali

Nowy raport NFZ: Depresja

21-02-2020

Prezentujemy nowy raport dotyczący schorzenia jakim jest depresja. To pierwszy w tym roku raport okolicznościowy Narodowego Funduszu Zdrowia, poświęcony wybranym problemom zdrowotnym Polaków.

- Dążymy do tego, aby pozyskana w toku analizy danych informacja i wiedza, wspierała płatnika w realizowaniu jego funkcji. Publikowane przez nas raporty kierujemy do wszystkich uczestników systemu ochrony zdrowia: naukowców, praktyków, kadry zarządzającej oraz pacjentów. Wierzymy, że zmniejszanie asymetrii informacji przyczyni się do zwiększania jakości debaty, a tym samym kreowania racjonalnych wniosków i postulatów prowadzących do wzrostu efektywności systemu opieki zdrowotnej – podkreśla Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

W ubiegłym roku w naszych raportach poruszyliśmy temat nadmiernej konsumpcji cukru, nadciśnienia tętniczego, udaru niedokrwiennego mózgu, cukrzycy oraz osteoporozy. Udostępniliśmy raporty monitorujące efekty wprowadzanych przez NFZ zmian, miesięczne raporty o działalności podstawowej opieki zdrowotnej oraz szpitali (w ramach grup JGP), a także przedstawiliśmy szereg jednorazowych zestawień.

 

PRZECZYTAJ Raport NFZ: Depresja

 

W najbliższej przyszłości chcemy rozwijać rozwiązania, dzięki którym możliwe będzie wykorzystanie danych w zakresie profilaktyki i prewencji oraz wsparcia pacjenta w decyzjach związanych z wyborem miejsca leczenia.
Zapraszamy do zapoznania się z innymi raportami Narodowego Funduszu Zdrowia 

Raporty Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowane w 2019 roku

 

Wszystkie aktualności