Aktualności

Aktualności Centrali

Prezes NFZ w ścisłej czołówce najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia

01-03-2023
  • Filip Nowak, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, zajął wysokie 4. miejsce w plebiscycie Lista 100 najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia.

  • Drugi raz z rzędu konkurs wygrał wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.

  • Ranking już po raz 20. przygotował „Puls Medycyny”.

Ostatniego dnia lutego, podczas uroczystej gali w Warszawie, już po raz 20. wręczono wyróżnienia w plebiscycie Lista 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i w polskim systemie ochrony zdrowia. Konkurs organizuje „Puls Medycyny”.

W tegorocznej edycji na wysokim czwartym miejscu wśród liderów polskiego systemu ochrony zdrowia znalazł się Filip Nowak, prezes NFZ.

Szef Funduszu nie mógł osobiście odebrać nagrody. W jego imieniu wyróżnienie przyjęła Małgorzata Dziedziak, zastępca prezesa NFZ ds. operacyjnych.

– Prezes Nowak traktuje tę nagrodę, jako dowód dostrzeżenia znaczenia Narodowego Funduszu Zdrowia w systemie ochrony zdrowia w Polsce. Właściwie nie ma obszaru w polskim systemie, w którym NFZ nie miałby swojego miejsca. Cieszymy się, że zauważalna jest zmiana roli Funduszu, który nie kojarzy się dzisiaj tylko z płaceniem za świadczenia, ale widoczne są również nasze działania na innych polach, m.in. edukacji i promocji w zakresie profilaktyki – powiedziała wiceprezes Dziedziak do gości zebranych na uroczystej gali plebiscytu.

Na pierwszym miejscu, jak przed rokiem, uplasował się wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski. Podium uzupełnili Bartłomiej Chmielowiec, rzecznik praw pacjenta (2. miejsce) i prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej (3. miejsce).

W plebiscycie na najbardziej wpływowe osoby w polskiej medycynie zwyciężył prof. Henryk Skarżyński. Drugie miejsce zajął prof. Jacek Jassem. Na trzecim stopniu podium znalazł się prof. Piotr Rutkowski.

Wyniki plebiscytu (edycja 2022):

Lista 100 w kategorii: MEDYCYNA

Lista 100 w kategorii: SYSTEM OCHRONY ZDROWIA

Wszystkie aktualności