Aktualności

Aktualności Centrali

Wielkopolski Oddział NFZ ma nowego dyrektora

Ważne!
21-02-2024
  • Minister zdrowia Izabela Leszczyna powołała Jerzego Pilarskiego na p.o. dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

  • Jerzy Pilarski zastąpił na tym stanowisku Agnieszkę Pachciarz.

  • To doświadczony urzędnik. Z ochroną zdrowia jest związany nieprzerwanie od 1999 r.

 

Nowy szef Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył też studia podyplomowe w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych w Wyższej Szkole Zarządzania we Wrocławiu.

 

W ochronie zdrowia od 1999 r. Pracował w Regionalnej Kasie Chorych i w NFZ

Karierę w ochronie zdrowia rozpoczął w 1999 roku, jako dyrektor Wydziału Kontroli Opolskiej Regionalnej Kasy Chorych. Później był członkiem zarządu tej kasy i naczelnikiem wydziału kontroli. Następnie, od 2003 roku, przez 16. lat był związany z Opolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ, gdzie odpowiadał przede wszystkim za obszar kontroli. Pełnił także obowiązki zastępcy dyrektora i dyrektora oddziału NFZ w Opolu.

W 2020 r. kierował Departamentem Kontroli w Centrali NFZ. Przez trzy ostatnie lata pracował w Dolnośląskim Oddziale Wojewódzkim NFZ, jako zastępca dyrektora.

 

Fachowiec od kontroli i zarządzania zasobami ludzkimi

Jerzy Pilarski ma wieloletnie doświadczenie i fachową wiedzę związaną głównie z kontrolą. Zna się doskonale na zarządzaniu zasobami ludzkimi. Jest specjalistą od negocjacji.

Nie jest to jego pierwsze zadanie, które będzie realizował w Wielkopolskim Oddziale NFZ. Był już pełnomocnikiem dyrektora tego oddziału ds. zakupu świadczeń, kontraktowania i analiz finansowych.

Decyzją minister zdrowia Izabeli Leszczyny, 20 lutego 2024 roku, został powołany na pełniącego obowiązki dyrektora Wielkopolskiego OW NFZ.

Wszystkie aktualności