Aktualności

Aktualności Centrali

Wracają szkolenia stacjonarne Akademii CeZ

02-06-2022

Po okresowym wstrzymaniu organizacji szkoleń z EDM  w formie stacjonarnej spowodowanym pandemią Sars-CoV-2,  w dniu dzisiejszym Akademia CeZ wznowiła możliwość  rejestracji na szkolenia stacjonarne, zarówno dla podmiotów podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS) jak i szpitali.

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach organizowanych przez Centrum. To doskonała okazja do zdobycia aktualnej wiedzy dotyczącej wdrażanych w systemie ochrony zdrowia, centralnych rozwiązań informatycznych, w tym szczególnie w zakresie raportowania zdarzeń medycznych i wymiany Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

Rejestracja na szkolenia stacjonarne odbywa się w dwóch trybach w zależności od rodzaju podmiotu:

  • Szpitale – przedstawiciel, za pomocą konta podmiotu na Platformie rejestracyjnej Akademii CeZ, może wskazać max. 3 propozycje terminów (data i godzina); wymagane jest zgłoszenie min. 20 a max. 100 uczestników. Po akceptacji jednego z wskazanych terminów, przedstawiciel ma obowiązek zgłosić uczestników na zaakceptowany termin, a każdy z nich zobowiązany jest do indywidualnej rejestracji na szkolenie.
  • POZ/AOS – przedstawiciel, za pomocą konta podmiotu na Platformie rejestracyjnej Akademii CeZ, zgłasza uczestników na szkolenie stacjonarne. Następnie, każda zgłoszona osoba indywidualnie wybiera termin szkolenia stacjonarnego z dostępnego harmonogramu oraz  zobowiązana jest do indywidualnej rejestracji na szkolenie.

W ramach Akademii CeZ realizowane są obecnie m.in. szkolenia z systemu e-zdrowie (P1), w tym dotyczące Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM), Internetowego Konta Pacjenta (IKP), e-recepty i e-skierowania. Są one skierowane do szpitali oraz  podmiotów POZ i AOS, które posiadają aktualny kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ).

Od czerwca br. szkolenia realizowane będą zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej. Pierwsze szkolenie stacjonarne dla podmiotów POZ i AOS zaplanowane na 22 czerwca br. w Warszawie. Kolejne terminy i lokalizacje szkoleń stacjonarnych będą sukcesywnie dodawane do Platformy rejestracyjnej Akademii CeZ. W przypadku szpitali rejestracja na szkolenia stacjonarne odbywa się poprzez aplikację Akademii CeZ.  Czekamy na pierwsze zgłoszenia terminów organizacji szkoleń stacjonarnych dla szpitali wskazane przez przedstawicieli tych podmiotów.

Przypominamy, że każdy lekarz i lekarz dentysta, który weźmie udział w ww. szkoleniu, może otrzymać 5 punktów edukacyjnych. W tym celu należy wypełnić dokumentację poszkoleniową, a zaświadczenie o przyznanych punktach zostanie wysłane drogą mailową.

Wszelkie szczegóły dotyczące prowadzonych szkoleń, w tym Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w szkoleniu, Instrukcja rejestracji i obsługi konta na Platformie rejestracyjnej Akademii CeZ oraz harmonogramy szkoleń można znaleźć na stronie Projektu pod adresem: https://cez.gov.pl/akademia-cez/szkolenia-z-edm/.

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

  • infolinia – tel. 19 239 wew. 8.

Źródło: Centrum e-Zdrowia

Wszystkie aktualności