Aktualności

Aktualności Centrali

Zakończyła się formalna ocena zgłoszeń w naborze do Narodowego Programu Szczepień

17-12-2020

Ponad 92 procent Polaków ma zapewniony dostęp do punktu szczepień blisko swojego domu. Narodowy Fundusz Zdrowa szczegółowo sprawdził wszystkie wnioski złożone do Narodowego Programu Szczepień.

W piątek (11 grudnia) NFZ zakończył, trwający od 4 grudnia, nabór do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Placówki, które chciały dołączyć do programu, składały elektroniczne formularze. Następnie każdy był sprawdzany w oddziałach NFZ. Najwięcej wniosków złożyły placówki POZ.

Szczepienia blisko domu

Z oceny wniosków złożonych w naborze wynika, że już w 80% gmin w Polsce będą działały punkty szczepień.

Dostęp do miejsca szczepienia, blisko swojego miejsca zamieszkania, ma ponad 92 procent dorosłych Polaków.

Jeszcze w grudniu placówki potwierdzą gotowość do szczepień

Placówki, które pozytywnie przeszły kwalifikację, otrzymają elektroniczne potwierdzenie i dołączą do programu. Znajdą się także na wykazach prowadzonych przez Dyrektorów Oddziałów Wojewódzkich Funduszu przy udziale Wojewodów.

Najpóźniej do 28 grudnia placówki wyłonione w naborze mają być gotowe – organizacyjnie i kadrowo – do wykonania szczepień. Z tego powodu ostateczna lista miejsc, w których będą przeprowadzane szczepienia, może się jeszcze zmienić.

Dodatkowe nabory w regionach

Oddziały Wojewódzkie Funduszu w piątek, 18 grudnia, rozpoczną dodatkowe, lokalne nabory do Narodowego Programu Szczepień. Nabory będą prowadzone w konkretnych gminach, w których jeszcze nie ma punktu szczepień.

Oddziały NFZ przyjmują formularze zgłoszeniowe do 22 grudnia, do północy. Ocena złożonych wniosków potrwa do 24 grudnia.

Konsultacje dla placówek medycznych w oddziałach NFZ

Specjalnie dla placówek medycznych, które chcą zgłosić się do drugiej tury naborów do Narodowego Programu Szczepień, w oddziałach NFZ uruchomimy konsultacje telefoniczne i na miejscu, w salach obsługi klienta.

Nasi konsultanci będą dyżurować:

  • piątek (18 grudnia): w godzinach 8:00 – 18:00
  • sobota (19 grudnia): w godzinach 8:00 – 15:00
  • poniedziałek (21 grudnia): w godzinach 8:00 – 18:00
  • wtorek (22 grudnia): w godzinach 8:00 – 18:00.

Masz pytania? Zadzwoń na infolinię

Jeśli masz pytania dotyczące szczepień przeciw COVID-19 zadzwoń na specjalną infolinię.

Do dyspozycji jest bezpłatny numer 989.

Infolinia działa przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Sprawdź szczegóły dotyczące infolinii

Szczepienie w programie jest bezpłatne. Obejmie każdego chętnego, w tym ozdrowieńców. Placówki biorące udział w programie otrzymają wynagrodzenie za każde wykonane szczepienie. Koszty pokryje NFZ z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Wszystkie aktualności