Aktualności

Aktualności Centrali

Zaproszenie na szkolenie

30-01-2015

Szkolenie współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Zaproszenie na szkolenie

Warszawa 10-11 luty 2015 r.

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 10-11 lutego 2015 r. w godzinach 8.30-15.30 w Warszawie odbędzie się szkolenie z:  "Zasad udzielania świadczeń zdrowotnych w oparciu o przepisy dyrektywy transgranicznej" realizowane w ramach projektu systemowego pn. "Wzrost jakości zarządzania w systemie ochrony zdrowia poprzez wsparcie Krajowego Punktu Kontaktowego do spraw Transgranicznej Opieki Zdrowotnej", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szkolenie skierowane jest do pracowników zatrudnionych na stanowiskach specjalistycznych i administracyjnych (rejestratorki, lekarz, osoby rozliczające świadczenia (wystawiające faktury, pielęgniarki, personel zarządzający placówkami medycznymi), których obowiązki związane są z definiowaniem, wyceną, rozliczaniem świadczeń zdrowotnych, udzielaniem informacji oraz obsługą pacjenta w szeroko rozumianym zakresie transgranicznej opieki zdrowotnej, zatrudnionych w podmiotach leczniczych posiadających umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawartą z OW NFZ lub udzielających świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych na podstawie innych tytułów.

Program szkolenia:

  • Podstawy prawne transgranicznej opieki zdrowotnej
  • Koordynacja a opieka zdrowotna w ramach dyrektywy transgranicznej
  • Zasady udzielania świadczeń w oparciu o przepisy o koordynacji oraz na podstawie dyrektywy transgranicznej. Podstawowe różnice.
  • Zasady wydawania recepty transgranicznej.
  • Kontynuacja leczenia rozpoczętego za granicą.
  • Zadania informacyjne podmiotów wykonujących działalność leczniczą w kontekście dyrektywy transgranicznej oraz zasady współpracy z KPK i OW NFZ.
  • Zwrot kosztów i finansowanie świadczeń udzielanych na podstawie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2011/24/UE oraz na podstawie przepisów o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego osobom ubezpieczonym w Funduszu  - informacje ogólne i obowiązki świadczeniodawców
  • Rozliczanie świadczeń udzielonych na terenie Polski osobom uprawnionym z innych państw członkowskich UE na podstawie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2011/24/UE oraz na podstawie przepisów o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego - zasady wystawiania faktur i finansowanie świadczeń oraz procedura wyjaśniania faktur niejasnych. Współpraca z oddziałami wojewódzkimi Funduszu i Krajowym Punktem Kontaktowym
  • Leczenie planowane poza granicami kraju,
  • Trening komunikacji interpersonalnej - umiejętności z zakresu komunikacji werbalnej i niewerbalnej i ich rola w przekazywaniu informacji; komunikacja w tzw. "sytuacjach trudnych", zasady i strategią komunikowania się ze świadczeniobiorcą.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Koszty dojazdu na szkolenie oraz ewentualnego noclegu pokrywa uczestnik szkolenia;

Szkolenie jest współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o wypełnienie załączonych dokumentów ( 4 formularze poniżej) i wysłanie mailem na adres .

O kwalifikacji do szkolenia decyduje kolejność zgłoszeń. Umieszczenie zgłoszenia na liście chętnych do wzięcia udziału w szkoleniu nie jest jednoznaczne z kwalifikacją do uczestnictwa w szkoleniu. Rozpatrywane będą wyłącznie zgłoszenia zawierające komplet dokumentów. Projekt nie ogranicza ilości osób uczestniczących w szkoleniu z jednej instytucji. Niemniej ze względu na ograniczoną liczbę miejsc Biuro Projektu zastrzega sobie prawo do weryfikacji liczby osób z jednego podmiotu. W celu wyrównania proporcji pomiędzy liczbą kobiet i mężczyzn biorących udział w projekcie pierwszeństwo w kwalifikacji do szkolenia będą miały osoby płci męskiej. Udział w szkoleniu będzie każdorazowo potwierdzany telefonicznie i e-mailowo przez organizatora.

Osoby, których uczestnictwo nie zostanie przez organizatora potwierdzone, jest jednoznaczne z nie zakwalifikowaniem na szkolenie w danym terminie.

Wysyłając formularz zgłoszenia kandydat/ka zobowiązuje się do uczestnictwa w szkoleniu w pełnym wymiarze godzin we wskazanym terminie. Uczestnik, który zrezygnuje z udziału w szkoleniu bez powiadomienia organizatora trzy dni przed rozpoczęciem szkolenia może zostać obciążony kosztami uczestnictwa.

Zgodnie z przepisami dotyczącymi rekrutacji uczestników szkoleń w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, każdy  uczestnik szkoleń zobowiązany jest do wypełnienia następujących dokumentów:

  • Zakres osobowy danych powierzonych do przetwarzania
  • Opis stanowiska i zakres obowiązków
  • Przetwarzanie danych osobowych
  • Deklaracja uczestnika

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: (22) 572 63 58, (22) 572 61 76, (22) 572 60 98.

Pliki do pobrania

Wszystkie aktualności