Aktualności

Aktualności Oddziałów

Bezpłatne badania profilaktyczne w Łodzi

27-08-2021

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia i Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych zapraszają w najbliższą niedzielę, 29 sierpnia 2021 r. od godz. 14 na piknik zdrowotny z bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi oraz konsultacjami z lekarzami specjalistami i ekspertami.

Piknik będzie towarzyszył biegowi charytatywnemu pod hasłem „Polej Beton”. Bieg jest drugim z cyklu na rzecz budowy Wyjątkowego Domu dla osób z zaburzeniami psychicznymi i chorobą Alzheimera. Wydarzenie odbędzie się nad Stawami Stefańskiego w Łodzi.

Wyjątkowy Dom to trzy małe kameralne placówki (ok. 30-35 miejsc w każdej z nich) powstające na terenie dawnej szkoły przy ul. Municypalnej 4 w Łodzi. Będzie on pełnił trzy podstawowe funkcje: pielęgnacyjno-opiekuńczą, aktywizacyjną i usamodzielniającą dla osób długotrwale chorujących psychicznie.

Stoisko Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

  • Eksperci z Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące programu Profilaktyka 40 PLUS i pomogą wypełnić ankietę, na podstawie której otrzymasz e-skierowanie na badania.
  • Na stoisku ŁOW NFZ będzie można zalogować się do IKP w celu dołączenia do programu, założyć profil zaufany oraz będą wydawali Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Dodatkowo dla wszystkich odwiedzających czekają inne atrakcje:

  • bezpłatnie skorzystać z konsultacji lekarskich: lekarz onkolog, w godzinach 15.00-18.00;
  • przez cały czas trwania wydarzenia będzie można również skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych tj. badanie poziomu glukozy we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, badania na HCV;
  • przez cały czas trwania wydarzenia będzie można skonsultować się z dietetykiem oraz otrzymać darmowe zdrowe jadłospisy
  • eksperci z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Oddział Miejski w Łodzi będą obliczali dla Państwa BMI oraz udzielali porad z zakresu profilaktyki cukrzycy
  • eksperci ze Stowarzyszenia Łódzki Klub Amazonka prowadzili instruktaż samobadania piersi na fantomach oraz udzielali porad z zakresu profilaktyki raka piersi;
  • dla najmłodszych przewidziany jest kącik plastyczny w którym dzieci będą zapoznawały się z zasadami zdrowego stylu życia.

Więcej na temat Programu Profilaktyka 40 Plus

Plakat promujący program Profilaktyka 40 plus. Treść: "#badaMYsię Masz 40 lat lub więcej? Skorzystaj z pakietu bezpłatnych badań diagnostycznych i bądź zdrów!"

Wszystkie aktualności