Aktualności

Aktualności Oddziałów

Dzień Otwarty w NFZ: ponad 800 lekarzy wystawiło pierwsze e-recepty

03-01-2020

Jak krok po kroku wystawić elektroniczną receptę? Jak założyć Profil Zaufany i Internetowe Konto Pacjenta? Na te pytania znaleźli dzisiaj odpowiedź lekarze, pielęgniarki i położne, które odwiedziły oddziały Funduszu. W całej Polsce z Dnia Otwartego skorzystało ponad 800 medyków.

Oficjalnie elektroniczne recepty zastąpią te papierowe już 8 stycznia 2020 roku. Do zmian przygotowują się pacjenci, farmaceuci i personel medyczny, w tym lekarze którzy będą je wystawiać. Teraz zrobią to elektronicznie. Będzie szybciej, sprawniej i bezpieczniej.

Okazją do poznania systemu i wystawienia pierwszych e-recept było szkolenie zorganizowane w piątek, 3 stycznia we wszystkich oddziałach wojewódzkich NFZ. Nasi pracownicy doradzali lekarzom, jak radzić sobie z systemem informatycznym do wystawiania e-recept, co zrobić w przypadku niespodziewanej awarii systemu lub jak wystawić receptę w gabinecie prywatnym. Podpowiadaliśmy też jak założyć Internetowe Konto Pacjenta i Profil Zaufany. Z naszej pomocy w całej Polsce skorzystało ponad 800 lekarzy, pielęgniarek i położnych.

E-recepta minimalizuje ryzyko pojawienia się błędów na recepcie, m.in. braku pieczątki lub podpisu lekarza. Pacjenci i farmaceuci narzekali na nieczytelność tradycyjnych recept. Dzięki cyfrowej recepcie ten mankament znika.

W 2019 roku w Polsce wystawiono ponad 50 mln e-recept.

Wszystkie aktualności