Aktualności

Aktualności Oddziałów

Już jutro pierwsza w tym roku „Środa z Profilaktyką”

07-01-2020

Pomiar ciśnienia i poziomu glukozy, konsultacje ze specjalistami, lekcje pierwszej pomocy i precyzyjny pomiar masy ciała, to wszystko już jutro, 8 stycznia, w ramach „Środy z Profilaktyką” w 16. Oddziałach Wojewódzkich NFZ.

Wspólna akcja Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia na stałe weszła do kalendarza wydarzeń prozdrowotnych w Polsce, których po prostu nie można przegapić.

Bezpłatne pomiary, badania, konsultacje

Każdy, kto w kolejne środy 2020 roku odwiedzi swój Oddział Wojewódzki NFZ lub wybraną placówkę medyczną, skorzysta m.in. z bezpłatnych:

  • pomiarów glukozy we krwi
  • badań ciśnienia tętniczego
  • konsultacji medycznych i dietetycznych.

Każda środa to inny, ważny aspekt naszego zdrowia, choć najwięcej z nich – przynajmniej jedna w miesiącu – będzie poświęconych zapobieganiu cukrzycy lub otyłości. Szeroko współpracujemy z organizacjami pacjneckimi, diabetologiami, ze specjalistami zajmującymi się aktywnością fizyczną. Będziemy edukować osoby w różnym wieku, także osoby starsze, które jeszcze nie potrafią odnaleźć się w życiu z chorobą.

Ruszamy już 8 stycznia

Podczas pierwszej w tym roku „Środy z Profilaktyką” przyjrzymy się ofercie Funduszu dotyczącej profilaktyki i promocji zdrowia. Piętnastego stycznia zajmiemy się profilaktyką otyłości. Zwrócimy szczególną uwagę na popularyzowanie wiedzy o zawartości cukru w diecie. Tydzień później przyjdzie czas na zapobieganie nowotworowi szyjki macicy. Ostatnią środę stycznia poświęcimy na aktywność fizyczną.

W skład pakietu zdrowych korzyści akcji „Środa z Profilaktyką” wchodzą również:

  • lekcje pierwszej pomocy
  • wydawanie kart EKUZ
  • potwierdzanie Profilu Zaufanego i pomoc w zakładaniu Internetowego Konta Pacjenta, czyli elektronicznej historii wizyt u lekarzy specjalistów i recept.

Kolorowa fotografia. Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia

Wzmacniamy rolę profilaktyki i promocji zdrowia w działaniach Narodowego Funduszu Zdrowia dla pacjentów – podkreśla Adam Niedzielski, prezes Funduszu. – Edukujemy, konfrontujemy powszechne błędne przekonania o zdrowiu z nauką i mądrą praktyką. Przekonujemy, że profilaktyka oraz wczesne wykrywanie chorób ma kluczowe znaczenie dla jakości i długości życia. Uczymy świadomej troski o zdrowie przez cały rok, nie tylko w akcjach ad hoc – zauważa szef NFZ.

Podczas ubiegłorocznej edycji „Śród z Profilaktyką” z bezpłatnych pomiarów i konsultacji skorzystało ponad 10 tys. osób.

Wszystkie aktualności