Aktualności

Aktualności Oddziałów

Karetki wodne czuwają na Warmii i Mazurach

23-06-2021
Piękna słoneczna pogoda i wysokie temperatury spowodowały, że sezon urlopowy w tym roku rozpoczął się na dobre już w czerwcu. Nad jeziorami Warmii i Mazur pojawili się turyści oraz miłośnicy żeglowania i sportów wodnych. Jak co roku nad bezpieczeństwem turystów i gości, przyjeżdzających nad piękne jeziora mazurskie, czuwają załogi ratownictwa medycznego.
 
Pięć zespołów w trzyosobowym składzie, stacjonuje  w obszarze Wielkich Jezior Mazurskich, a także nad Jeziorem Jeziorak w Iławie. Świadczeń medycznych udziela wysokokwalifikowana kadra z dużym doświadczeniem, która posiada także uprawnienia stermotorzysty do kierowania statkiem wodnym. Na sfinansowanie funkcjonowania zespołów wodnych w okresie 1 czerwca do 30 września b.r. Narodowy Fundusz Zdrowia przeznaczył 2 miliony z dotacji Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. 
W roku ubiegłym zespoły ratownictwa medycznego udzieliły pomocy potrzebującym blisko 400 razy, ściśle współpracując z WOPR, który najczęściej, w sytuacjach zdarzenia na wodzie podejmuje pacjenta z wody i przekazuje go pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego.
- Zespoły wodne i załogi można spotkać  nad wodą w porcie jachtowym w Sztynorcie, w Giżycku, Rynie, Kamieniu (Mikołajki) oraz w Iławie nad Jeziorakiem informuje Magdalena Mil, rzecznik prasowy Warmińsko Mazurskiego OW NFZ w Olsztynie - Zapraszamy serdecznie wszystkich nad nasze piękne, bezpieczne wody, apelując jednocześnie o mądrość i rozwagę podczas wypoczynku nad jeziorami Warmii i Mazur  dodaje Magdalena Mil.

 

Wszystkie aktualności