Aktualności

Aktualności Oddziałów

Kilka tysięcy pacjentów skorzystało już z ogólnopolskiej kampanii nt. sieci szpitali

21-09-2017

Kilka tysięcy pacjentów skorzystało już z porad pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy w ramach ogólnopolskiej kampanii dotyczącej sieci szpitali odpowiadali na pytania dotyczące zmian jakie zaczną obowiązywać w leczeniu od 1 października. We wrześniu pracownicy Funduszu odwiedzą w sumie 64 wybrane szpitale na terenie całego kraju.

W ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia spotykają się z pacjentami w każdą środę września, w wybranych szpitalach, na terenie 16 oddziałów wojewódzkich Funduszu. W każdym z tych miejsc NFZ organizuje specjalne punkty informacyjne, w których pacjenci mogą uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące leczenia po wejściu w życie „sieci szpitali”. Każda osoba, która odwiedzi stanowisko NFZ może dowiedzieć się na czym polega koordynacja świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych, gdzie w szpitalu będzie znajdował się punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz dodatkowo uzyskać informacje na temat zasad korzystania z bezpłatnych leków dla pacjentów, którzy ukończyli 75 rok życia.

Za nami już trzecie z cyklu czterech planowanych spotkań z pacjentami w 64 „sieciowych” szpitalach we wszystkich OW NFZ. W trzecią środę września specjaliści NFZ odwiedzili między innymi Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu, Szpital Powiatowy w Piszu, SP ZOZ w Puławach czy Szpital Powiatowy w Nowym Tomyślu. W każdym z tych miejsc odwiedziło nas kilkaset osób.

Przepisy ustawy, która tworzy podstawowy system zabezpieczenia, czyli „sieć szpitali” wchodzą w życie od 1 października. Nowe rozwiązania mają na celu usprawnienie organizacji udzielania świadczeń przez szpitale i przychodnie oraz poprawienie dostępu pacjentów do leczenia specjalistycznego w szpitalach.

Na kolejne spotkanie, podsumowujące kampanię, zapraszamy już w najbliższą środę 27 września, do kolejnych 16 szpitali na terenie całego kraju.

źródło - Biuro Komunikacji Społecznej

Wszystkie aktualności