Aktualności

Aktualności Oddziałów

Kujawsko-Pomorski OW NFZ: 11 lutego kilkaset osób odebrało dostęp do ZIP

11-02-2016

W bydgoskim Centrum Onkologii pacjenci odwiedzili specjalne stanowisko Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP) w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem i Światowego Dnia Chorego. Od samego rana ustawiały się kolejki pacjentów i pracowników szpitala. Wydano loginy i hasła dostępu dla ponad czterystu osób. Od 1 lipca 2013 roku w całym województwie dostępy do ZIP-a uzyskało już ponad 57 tysięcy osób.

Pacjenci pytali głównie o profilaktykę onkologiczną. Przedstawiciele Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia szpitala na bieżąco kierowali zainteresowane panie na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne (w ramach programów) oraz zapisywali na badania w dogodnych dla pacjentek terminach. Wiele pań skorzystało z nauki samobadania piersi na fantomach.

W Światowy Dzień Walki z Rakiem dużo osób zgłosiło się również do siedzib Kujawsko-Pomorskiego OW NFZ w Bydgoszczy, Toruniu i we Włocławku (Fundusz pracował w wydłużonym czasie do godziny 18.00.), pytając się głównie o programy profilaktyki onkologicznej.

Z kolei 9 lutego br. telewidzowie regionalnego oddziału Telewizji Polskiej mieli możliwość obejrzenia specjalnego wydania programu „Na Zdrowie”. Eksperci medyczni dyskutowali o profilaktyce, diagnostyce i leczeniu raka: płuc, jelita grubego i piersi. Po programie zaproszeni goście jeszcze przez 40 minut rozmawiali nt. problemów onkologicznych z zainteresowanymi widzami.

źródło - Kujawsko-Pomorski OW NFZ

Wszystkie aktualności