Aktualności

Aktualności Oddziałów

Lubuski oddział NFZ ma nowego dyrektora

15-09-2021

Piotr Bromber, dotychczasowy dyrektor Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, został podsekretarzem stanu w resorcie zdrowia. W następstwie tej zmiany Adam Niedzielski, minister zdrowia, powołał Ewę Skrbeńską na p.o. dyrektora oddziału.

Ewa Skrbeńska dotychczas była zastępcą dyrektora ds. medycznych w Lubuskim Oddziale Wojewódzkim NFZ. Od 14 września, decyzją ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, pełni jednocześnie obowiązki dyrektora oddziału.

Ewa Skrbeńska, p.o. dyrektor Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

Nowa szefowa Lubuskiego NFZ jest absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu zarządzania i ochrony danych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Uczestniczyła w licznych kursach i szkoleniach związanych z zarządzaniem jakością w ochronie zdrowia oraz wdrażaniem standardów akredytacyjnych w szpitalach.

W latach 1999-2003 pracowała w Wielkopolskiej Regionalnej Kasie Chorych. Od 2004 do 2016 roku była Pełnomocnikiem ds. Zarządzania Jakością w SP ZOZ w Środzie Wielkopolskiej. Następnie w okresie 2016-2020 pracowała w Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu, gdzie kierowała Działem Monitorowania Jakości i Ochrony Danych Osobowych.

Od 1 kwietnia 2020 roku Ewa Skrbeńska zajmuje stanowisko zastępcy dyrektora ds. medycznych w Lubuskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. Od 14 września 2021 roku jednocześnie pełni obowiązki dyrektora oddziału.

Wszystkie aktualności