Aktualności

Aktualności Oddziałów

Małopolski OW NFZ - większość szpitali pracuje w normalnym trybie i przyjmuje pacjentów

25-10-2017

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że zgodnie z informacjami przekazanymi przez małopolskie szpitale - większość z nich pracuje w normalnym trybie i przyjmuje pacjentów zgodnie z harmonogramem (dotyczy to również planowych zabiegów). W żadnym szpitalu nie ma zagrożenia dla ciągłości opieki medycznej.

W kilku szpitalach (Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla w Krakowie, Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie) oddziały pracują dzisiaj na zasadzie wzmocnionego dyżuru całodobowego tj. praca w oddziałach odbywa się jak w dni świąteczne, z dodatkową obsadą lekarzy, którzy w trosce o dobro pacjenta dobrowolnie zgodzili na wzmocnienie obsady lekarskiej w tym dniu. W związku ze zmniejszeniem obsady lekarzy – jak poinformowało kilka szpitali, cześć zabiegów planowych zostało przełożonych na późniejsze terminy. Do wszystkich oddziałów będą przyjmowani pacjenci w stanach nagłego zagrożenia życia.

Pacjenci z wyprzedzeniem byli również informowani o konieczności zmiany terminu wizyt w niektórych poradniach (1 poradnia w Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie, 2 poradnie w przychodni Twoje Zdrowie w Nowym Sączu, 6 poradni w szpitalu w Gorlicach, po 3 poradnie w szpitalu im. Dietla i św. Ludwika w Krakowie), które zostały dziś zamknięte z powodu nieobecności lekarzy. Wizyty pacjentów zarejestrowanych na dzień 25 października zostały przeniesione na inne terminy.

Małopolski Oddział NFZ na bieżąco monitoruje sytuację.

źródło - małopolski OW NFZ

Wszystkie aktualności