Aktualności

Aktualności Oddziałów

Małopolski OW zaprasza na Białą Niedzielę do Szczawnicy

23-07-2015

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie Delegatura w Nowym Targu oraz Uzdrowisko Szczawnica zapraszają mieszkańców oraz osoby wypoczywające w Szczawnicy na tradycyjną Białą Niedzielę, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 26 lipca 2015 w Szczawnicy w budynku Inhalatorium przy ul. Park Górny 2 w godzinach od 10.00 do 16.00.

W niedzielę osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z konsultacji lekarzy specjalistów: kardiologów, ortopedów, laryngologów, alergologów i reumatologów. Będzie można wykonać spirometrię, pomiar ciśnienia tętniczego i poziomu cukru, a także badanie mammograficzne dla Pań objętych programem  profilaktyki raka piersi. Program przeznaczony jest dla kobiet w wieku 50 – 69 lat, ubezpieczonych, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii.

Kardiolodzy z Centrum Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii z Nowego Targu będą udzielali porad. Lekarze opowiedzą też m.in. o tym jak zapobiegać chorobom układu krążenia, jak żyć po zawale czy z rozrusznikiem.

Chętni będą mogli również dowiedzieć się o właściwościach leczniczych wód szczawnickich oraz spróbować jak smakują.

W niedziele będzie można uzyskać również dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta – ogólnopolskiego serwisu internetowego, w którym po zarejestrowaniu się znajdziemy swoją historię leczenia, a także wiele przydatnych informacji, w szczególności: wykaz placówek, które mają umowy z NFZ, informacje, na jakim etapie jest nasz wniosek o leczenie sanatoryjne. Niezbędne jest posiadanie dowodu osobistego lub paszportu.

Więcej informacji na stronie małopolskiego OW

źródło - Małopolski OW NFZ

Wszystkie aktualności