Aktualności

Aktualności Oddziałów

Od tweeta do nowej siedziby NFZ w Wałbrzychu

24-07-2020

To historia jednego tweeta, który zmienił rzeczywistość klientów wałbrzyskiej delegatury NFZ. Krótka wiadomość, wysłana bezpośrednio do Prezesa Funduszu, sprawiła, że dotychczas niedostępna dla osób na wózkach siedziba NFZ, zmieniła lokalizację i dzisiaj jest w pełni przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Pani Wioletta, niepełnosprawna mieszkanka Wałbrzycha, wysłała wiadomość do Prezesa NFZ na jednym z portali społecznościowych. Krótki, ale konkretny tekst, wywołał natychmiastową reakcję  Adama Niedzielskiego, szefa Funduszu. Pani Wioletta zwróciła uwagę, że ówczesna siedziba delegatury NFZ w Wałbrzychu przypominała twierdzę. Kompletnie nie była przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami. Wysokie schody, brak podjazdu, masywne i ciężkie drzwi wejściowe skutecznie uniemożliwiały korzystanie z usług Funduszu przez pacjentów na wózkach.

 

 

Nie ma rzeczy niemożliwych

Dzięki wiadomości od pani Wioletty, dowiedziałem się o barierach, które uniemożliwiały dostanie się do naszej placówki, osobom na wózkach. Od razu zleciłem dyrektorowi dolnośląskiego oddziału, aby rozejrzał się za nową lokalizacją – zdradza Adam Niedzielski.

Poszukiwania trwały pół roku. Po 20 latach wałbrzyska siedziba NFZ przeniosła się na ul. Kościuszki. Świetna lokalizacja, ścisłe centrum miasta z doskonałym dojazdem komunikacją publiczną. W efekcie z placówki korzystają też pacjenci ze Świdnicy.

Nie ma rzeczy niemożliwych – zaznaczył prezes Niedzielski, podczas otwarcia sali obsługi klienta już pod nowym adresem.

 

 

Remont pod okiem pani Wioletty

Autorka wpisu nie tylko stała się inicjatorką zmian na lepsze, ale także doradzała, co musi znaleźć się w nowej lokalizacji, aby mogły z łatwością dostać się do niej osoby na wózkach.

Podpowiedziałam, że warto zautomatyzować drzwi wejściowe, wskazywałam na ułożenie kostki brukowej przed budynkiem. Dzięki moim zabiegom powstał też podjazd dla wózków inwalidzkich. Teraz wejście i poruszanie się po nowej siedzibie NFZ nie powinno stwarzać problemów dla osób z niepełnosprawnościami – podkreśla Wioletta Ferenc.

Sprawny system kolejkowania, kącik małego pacjenta i pokoik dla mam

Nowa sala obsługi zapewnia udogodnienia dla wszystkich klientów. Sześć stanowisk gwarantuje sprawne załatwienie spraw. Ustawienie się do właściwego okienka ułatwia elektroniczny system kolejkowania. Wystarczy pobrać bilet z numerem stanowiska i informacją o liczbie osób, które są przed nami. Wkrótce na wizytę będzie można umówić się przez internet. Na konkretny dzień i godzinę.

 

 

Na najmłodszych klientów czeka przytulny kącik, gdzie mogą liczyć na dobrą zabawę. Są kredki, kolorowanki i zabawki. Mamy mogą skorzystać z praktycznego pokoju, w którym przewiną swoje dziecko lub nakarmią maluszka.

 

 

Miesięcznie delegatura NFZ w Wałbrzychu obsługuje nawet 6,5 tys. klientów.

 

Skorzystaj z naszych usług w nowej siedzibie delegatury NFZ w Wałbrzychu

ul. Kościuszki 1-3

58-300 Wałbrzych

Godziny otwarcia: 8.00 – 16.00 od poniedziałku do piątku

Wszystkie aktualności