Aktualności

Aktualności Oddziałów

Piknik WOW NFZ: Profilaktyka 40 Plus, punkt szczepień, badania i konsultacje

21-07-2021

W najbliższą sobotę 24 lipca w godzinach od 11 do 17 Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza na piknik Profilaktyka 40 Plus, który odbędzie się przed Urzędem Wojewódzkim przy al. Niepodległości 16/18 w Poznaniu.

Pacjenci, którzy mają wystawione skierowanie na badania w ramach programu Profilaktyka 40 Plus, będą mogli z nich skorzystać podczas sobotniego pikniku przy Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, gdzie zostanie ustawione mobilne laboratorium Alab. Muszą jednak spełnić określone warunki: być na czczo oraz dostarczyć próbki moczu i kału. Ci, którzy nie zdecydują się na badania w sobotę, dowiedzą się, gdzie i kiedy będą mogli je wykonać w późniejszym terminie.

Sobota będzie także okazją do zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Janssen (Johnson & Johnson). Punk szczepień zostanie zorganizowany w holu Urzędu Wojewódzkiego przy al. Niepodległości 16/18 w godzinach od 10 do 18. To ostatni dzwonek, aby zdecydować się na szczepienie przeciw COVID-19 przed wakacyjnym wyjazdem oraz przed nadejściem czwartej fali pandemii.

Wykorzystując czas, w którym notujemy mniej zachorowań na COVID-19, warto zadbać o swoje zdrowie. Pomogą w tym eksperci zaproszeni do udziału w sobotnim pikniku organizowanym przez wielkopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Wśród zaproszonych gości będą członkinie Poznańskiego Towarzystwa Amazonki, które opowiedzą o profilaktyce raka piersi, pokażą, w jaki sposób przeprowadzać samobadanie, powiedzą, co robić w momencie zaobserwowania niepokojących zmian.

Na pytania dotyczące endometriozy odpowiadał będzie ginekolog – dr Piotr Rubisz, który rozwieje wszelkie wątpliwości na temat tej podstępnej choroby.

Dorota Olanin, dietetyczka kliniczna podpowie, w jaki sposób dbać o zdrowe odżywianie, pokaże, jak korzystać z portalu Diety NFZ, w którym do dyspozycji użytkowników są między innymi: rodzinny plan żywieniowy, diety dla diabetyków, dla wegetarian czy dla seniorów wraz z przepisami i listami zakupów.

O tym, jak prawidłowo i bezpiecznie uprawiać sport w każdym wieku mówić będą koszykarki z poznańskiego AZS.

Podczas sobotniego pikniku przy Urzędzie Wojewódzkim stanie mobilne laboratorium Alab, w którym oprócz badań w ramach pakietów Profilaktyka 40 Plus, będzie można skorzystać z podstawowych pomiarów:

  • poziomu glukozy
  • ciśnienia krwi
  • badania miarowości serca
  • wskaźnika masy ciała (BMI).

Szczegóły na stronie Wielkopolskiego OW NFZ

Więcej na temat Programu Profilaktyka 40 Plus

Wszystkie aktualności