Aktualności

Aktualności Oddziałów

Podlaski OW NFZ: Ponad 500 pacjentów miesięcznie nie zgłasza się na wizyty do specjalistów

12-04-2016

Ponad 500 pacjentów miesięcznie nie zgłasza się na umówione wizyty do lekarzy specjalistów w województwie podlaskim, co oznacza, że więcej niż 6 tys. wizyt rocznie przepada – informuje Podlaski OW NFZ.

Rezerwując wizytę do specjalisty z wyprzedzeniem, nie potrafimy przewidzieć wypadków losowych, które zdecydują o tym, że wyznaczony wcześniej termin nie będzie dla nas dogodny. Nie zapomnijmy wówczas powiadomić przychodnię o odwołaniu wizyty. W ten sposób inny pacjent otrzyma pomoc wtedy, kiedy jej potrzebuje.

Tylko od początku 2016 r. nie odbyło się ponad 1600 wizyt lekarskich, ponieważ pacjenci nie odwołali wizyt lub nie donieśli skierowania. Najwięcej wizyt „przepadło” w poradniach kardiologicznych – 730, endokrynologicznych – ok. 430 oraz ortopedycznych - blisko 300. Podobnie sytuacja prezentuje się w innych zakresach specjalistycznych.

W 2015 r., tylko w wymienionych wyżej zakresach, z wizyty nie skorzystało prawie 5 tys. osób. Ok. 400 pacjentów zrezygnowało z kolei z zabiegów endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego.

Więcej informacji na stronie Podlaskiego OW NFZ

źródło - Podlaski OW NFZ

Pliki do pobrania

Wszystkie aktualności