Aktualności

Aktualności Oddziałów

Podsumowanie Dnia Otwartego „#NieCukrz, cukier szkodzi” w OW NFZ

28-01-2019

Blisko 2000 osób odwiedziło w sobotę Oddziały Wojewódzkie NFZ w ramach Dnia Otwartego „#NieCukrz, cukier szkodzi”. To rekordowa liczba odwiedzających.

W trakcie dnia otwartego, można było między innymi skorzystać z porad dietetyka i edukatorów w zakresie cukrzycy, wykonać podstawowe badania w kierunku cukrzycy i skorzystać z pomocy w ich interpretacji, zmierzyć ciśnienie oraz określić BMI i poziom masy tkanki tłuszczowej. Do współpracy Oddziały Wojewódzkie NFZ zaprosiły specjalistów diabetologów, dietetyków, konsultantów ze stowarzyszeń, które udzielały porad i informacji na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz szkodliwości nadużywania cukru i słodkich napojów.

W tym dniu specjaliści udzielili blisko 2 tysiące porad i wykonali ponad 1300 pomiarów cukru, wskaźnika BMI oraz poziomu masy tkanki tłuszczowej.

Ponadto w trakcie Dnia Otwartego pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia w całej Polsce udzielali informacji na temat karty Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Tylko tego dnia wydano blisko 500 kart EKUZ.

Szczegółowe informacje na temat Dnia Otwartego na stronach Oddziałów Wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia.

źródło - Biuro Komunikacji Społecznej

Wszystkie aktualności