Aktualności

Aktualności Oddziałów

Potwierdzenie profilu zaufanego w placówkach Narodowego Funduszu Zdrowia i pomoc w zgłoszeniu chęci zaszczepienia

08-01-2021

Od 11 stycznia 2021 r. wznawiamy potwierdzanie profili zaufanych w naszych placówkach. Pomożemy też zarejestrować się lub zapisać na szczepienie przez stronę internetową pacjent.gov.pl.

Elektroniczna rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19

Na powszechne szczepienie przeciwko COVID-19 możesz zarejestrować się między innymi przez stronę internetową pacjent.gov.pl. Do potwierdzenia Twoich danych, przy rejestracji na szczepienie, potrzebny jest profil zaufany. Jeśli go nie masz, zarejestruj wniosek o profil przez internet i przyjdź do naszej placówki od poniedziałku 11 stycznia, aby go potwierdzić.

Jak założyć profil zaufany

 • Wejdź na stronę Profilu Zaufanego (PZ.gov.pl)
 • Wypełnij dokładnie wszystkie pola, a następnie kliknij przycisk [Zarejestruj]. Twój wniosek o założenie profilu zaufanego zostanie wysłany automatycznie.
 • Udaj się do naszej placówki, aby potwierdzić swój profil. Masz na to 14 dni od zarejestrowania wniosku.
   

Lista aktualnie otwartych placówek


Jak przebiega potwierdzanie profilu zaufanego w naszej placówce

 1. Nasz pracownik poprosi Cię o okazanie ważnego dokumentu tożsamości. Bez dokumentu tożsamości nie będziemy mogli potwierdzić Twojego wniosku.

Dokument tożsamości to:

 • dla obywateli polskich: dowód osobisty, paszport oraz książeczka żeglarska, żołnierska karta tożsamości.
 • dla cudzoziemców: paszport, karta pobytu, dokument potwierdzający prawo stałego pobytu.
 1. Pracownik wydrukuje złożony przez Ciebie wniosek i poprosi Cię o jego podpisanie.
 2. Twój profil zaufany zostanie w ten sposób potwierdzony. Będzie ważny przez 3 lata.
 3. Po potwierdzeniu profilu zaufanego możesz zalogować się na swoje Internetowe Konto Pacjenta. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, nasz pracownik udzieli Ci potrzebnych informacji.
 4. Jeśli nie zdążysz potwierdzić profilu zaufanego w ciągu 14 dni od zarejestrowania, Twój wniosek straci ważność. Zaloguj się ponownie na stronie pz.gov.pl i złóż kolejny wniosek.

Placówki, w których można potwierdzić profil zaufany

Poznaj listę placówek w Twoim województwie, w których potwierdzisz profil zaufany.

POBIERZ: Lista placówek, w których potwierdzisz profil zaufany

Pomoc w zgłoszeniu chęci zaszczepienia

Od poniedziałku, 11 stycznia, pracownicy naszych placówek pomagają także zgłosić chęć zaszczepienia przez formularze na stronie pacjent.gov.pl. To rozwiązanie dla osób pełnoletnich, które chcą się zaszczepić.

Zgłaszając chęć zaszczepienia, masz pewność, że gdy rozpoczną się szczepienia Twojego rocznika, zostaniesz o tym powiadomiony w specjalnej wiadomości mejlowej. Po jej otrzymaniu będziesz mógł zarejestrować się na szczepienie do konkretnego punktu szczepień, na konkretny dzień i godzinę.

Zasady bezpieczeństwa w placówce

W naszych placówkach przestrzegamy przepisów sanitarnych. Klienci muszą zasłonić usta i nos oraz zdezynfekować ręce. Środki do dezynfekcji znajdują się we wszystkich placówkach.

Wszystkie aktualności