Aktualności

Aktualności Oddziałów

Profilaktyka grypy - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

11-10-2023

Grypa to nie zwykłe przeziębienie - to groźna, ostra choroba zakaźna, która może prowadzić do powikłań, zagrażając zdrowiu. Okres wylęgania wynosi od 1 do 2 dni, a wirus przenosi się drogą kropelkową, bezpośrednim lub pośrednim kontaktem. Czasem przebiega łagodnie, ale niekiedy pozostawia za sobą poważne powikłania, które mogą być bardzo niebezpieczne.

Odpowiednie przygotowanie organizmu jest kluczowe dla utrzymania zdrowia. Eksperci podkreślają, że istnieją konkretne kroki, które każdy z nas może podjąć, aby zminimalizować ryzyko zachorowania.

Profilaktyka grypy – Klucz do zdrowia jesienią

W ramach cotygodniowej akcji NFZ „Środa z Profilaktyką", zapraszamy na rozmowę z ekspertami ds. zdrowia. Dr n.med. Michał Świerszcz, kierownik Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gliwicach, oraz dr Paweł Mieszczański, zastępca dyrektora ds. ubezpieczenia SP ZOZ Szpitala MSWiA w Katowicach, podzielą się swoją wiedzą na temat powikłań oraz profilaktyki grypy, szczególnie istotnej w okresie jesienno-zimowym.

Dowiedz się więcej z materiałów edukacyjnych, przygotowanych przez ekspertów:

PROFILAKTYKA GRYPY - MATERIAŁY EDUKACYJNE

 

Środy z Profilaktyką - akcja edukacyjna Narodowego Funduszu Zdrowia

To cykliczna akcja edukacyjna Narodowego Funduszu Zdrowia o profilaktyce chorób i promocji zdrowia.

W każdą środę wspólnie z ekspertami omawiamy inny, ważny aspekt naszego zdrowia. Szeroko współpracujemy z organizacjami pacjenckimi. Edukujemy osoby w różnym wieku, także osoby starsze, które jeszcze nie potrafią odnaleźć się w życiu z chorobą.

Zagadnienia „Śród z Profilaktyką” powiązane są z najważniejszymi ogólnopolskimi lub międzynarodowymi inicjatywami prozdrowotnymi (np. Światowy Dzień Walki z Cukrzycą) oraz tematami kluczowymi dla NFZ (otyłość i cukrzyca, obecne i nowe programy profilaktyczne, raporty NFZ oraz kampanie edukacyjne).

Formuła akcji zachęca, popularyzuje i wspiera postawy prozdrowotne, pomaga w budowaniu odpowiedzialności za własne zdrowie i zacieśnia współpracę z organizacjami pacjenckimi.

Wszystkie aktualności