Aktualności

Aktualności Oddziałów

Profilaktyka i zdrowy styl życia w okresie zimowym - Środa z Profilaktyką w OW NFZ

03-01-2024

„Profilaktyka i zdrowy styl życia w okresie zimowym” to przewodni temat akcji Środa z Profilaktyką w styczniu. W ramach dzisiejszej „Środy z Profilaktyką” – pierwszej w nowym roku akcji edukacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia podpowiadamy, jakie badania warto wykonać w zależności od wieku i do jakiego lekarza się udać. Poruszamy także temat wpływu codziennych zachowań na zdrowie.

 

Profilaktyka w każdym wieku

Profilaktyka to najskuteczniejsza metoda dbania o zdrowie. Badania kontrolne dają szansę na wczesne wykrycie wielu chorób i ich wyleczenie. Przynajmniej raz w roku warto wykonać morfologię, badanie moczu, cholesterolu i poziomu glukozy we krwi. Pamiętać należy także o kontroli ciśnienia tętniczego krwi.

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował praktyczny Kalendarz badań, który ułatwi znalezienie programu profilaktycznego oraz wskaże, które placówki go realizują. Wystarczy zaznaczyć płeć, wybrać wiek, a kalendarz wygeneruje listę badań i zaleceń dostosowanych dla Ciebie. Zapoznaj się z nimi i umów na badania.

KALENDARZ BADAŃ

  • ułatwi znalezienie programu profilaktycznego,
  • przypomni o zalecanych szczepieniach
  • wskaże gdzie udać się na bezpłatne badania.

Sprawdź również zalecenia dla swoich bliskich.

Kalendarz badań

Rozpocznij rok od ważnych kroków dla swojego zdrowia - zaplanuj badania profilaktyczne.

 

 

Więcej o tym, jak działać profilaktycznie dowiedzą się Państwo​ z lektury materiałów edukacyjnych, przygotowanych przez ekspertów Narodowego Funduszu Zdrowia.

Profilaktyka i zdrowy styl życia w okresie zimowym — materiały edukacyjne

 

Środy z Profilaktyką

To cykliczna akcja Narodowego Funduszu Zdrowia, dedykowana profilaktyce chorób i promocji zdrowia. To dzień regularnej edukacji zdrowotnej.

Każda środa to inny, ważny aspekt naszego zdrowia. Szeroko współpracujemy z organizacjami pacjenckimi. Edukujemy osoby w różnym wieku, także osoby starsze, które jeszcze nie potrafią odnaleźć się w życiu z chorobą.

Zagadnienia „Śród z profilaktyką” powiązane są z najważniejszymi ogólnopolskimi lub międzynarodowymi inicjatywami prozdrowotnymi (np. Światowy Dzień Walki z Cukrzycą) oraz tematami kluczowymi dla NFZ (otyłość i cukrzyca, obecne i nowe programy profilaktyczne, raporty NFZ oraz kampanie edukacyjne).

Formuła akcji ma na celu zachęcać pacjentów do działania, popularyzować i wspierać postawy prozdrowotne, uczyć odpowiedzialności za własne zdrowie, zacieśniać współpracę z organizacjami pacjenckimi, a także budować pozytywny wizerunek NFZ wśród pacjentów.

Wszystkie aktualności