Aktualności

Aktualności Oddziałów

Środy z siecią szpitali w Oddziałach Wojewódzkich NFZ

26-09-2017

Już jutro (27 września) odbędzie się ostanie z cyklu czterech zaplanowanych spotkań z pacjentami w 64 „sieciowych” szpitalach na terenie całego kraju. Czekamy na Państwa w 16 kolejnych szpitalach, gdzie pracownicy NFZ będą udzielać informacji na temat zmian w leczeniu szpitalnym, które wejdą w życie od 1 października.

Każda osoba, która odwiedzi stanowisko NFZ może dowiedzieć się m.in. jakie zmiany czekają pacjentów w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej, na czym polega koordynacja świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych, a także jak będzie wyglądało leczenie szpitalne po wejściu w życie tzw. sieci szpitali. W ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia spotykają się z pacjentami w każdą środę września, w wybranych szpitalach, na terenie 16 oddziałów wojewódzkich Funduszu. W każdym z tych miejsc NFZ organizuje specjalne punkty informacyjne, w których pacjenci mogą uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące leczenia po wejściu w życie „sieci szpitali”.

W ostatnią środę września specjaliści NFZ odwiedzą m.in. Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie, Szpital Powiatowy w Busku Zdroju, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej czy Szpital Powiatowy w Dębnie.

Przepisy ustawy, która tworzy podstawowy system zabezpieczenia, czyli „sieć szpitali” wchodzą w życie już od 1 października. Nowe rozwiązania mają na celu usprawnienie organizacji udzielania świadczeń przez szpitale i przychodnie oraz poprawienie dostępu pacjentów do leczenia specjalistycznego w szpitalach.

W najbliższą środę, 27 września zapraszamy do 16 wybranych szpitali na terenie OW NFZ:

źródło - Biuro Komunikacji Społecznej

Wszystkie aktualności