Aktualności

Aktualności Oddziałów

Środy z siecią szpitali w Oddziałach Wojewódzkich NFZ - podsumowanie

27-09-2017

Kilkanaście tysięcy pacjentów skorzystało z porad pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy w ramach ogólnopolskiej kampanii dotyczącej sieci szpitali odpowiadali na pytania dotyczące zmian jakie zaczną obowiązywać w leczeniu szpitalnym od 1 października. Od początku września pracownicy Funduszu odwiedzili 64 „sieciowe” szpitale na terenie całego kraju.

W ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia spotykali się z pacjentami w każdą środę września, w wybranych szpitalach, na terenie 16 oddziałów wojewódzkich Funduszu m.in. w Siemianowicach Śląskich, Drezdenku, Kielcach, Poznaniu, Zabrzu, Radomiu, Puławach, Nowym Targu i wielu innych. W każdym z tych miejsc NFZ organizował specjalne punkty informacyjne, w których pacjenci mogli uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące leczenia po wejściu w życie „sieci szpitali”.

Przepisy ustawy, która tworzy podstawowy system zabezpieczenia, czyli „sieć szpitali” wchodzą w życie już za kilka dni - od 1 października. Nowe rozwiązania mają na celu usprawnienie organizacji udzielania świadczeń przez szpitale i przychodnie oraz poprawienie dostępu pacjentów do leczenia specjalistycznego w szpitalach.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie środowe spotkania.

źródło - Biuro Komunikacji Społecznej

Wszystkie aktualności