Aktualności

Aktualności Oddziałów

Świętokrzyski OW NFZ będzie uczył samobadania piersi

13-10-2020

Zaczynamy od siebie

Październik to miesiąc Walki z Rakiem Piersi. Świętokrzyski OW NFZ w ramach autorskiego projektu „Stawiamy na profilaktykę” postanowił dać dobry przykład wszystkim kobietom i na początek nauczy pracownice Oddziału, jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie piersi. Panie zatrudnione w świętokrzyskim Funduszu pod okiem naszej koordynatorki do spraw profilaktyki będą ćwiczyć badanie na fantomie.

Samobadanie piersi jest równie ważnym elementem profilaktyki, jak mammografia, Powinno być wykonywane regularnie już od 20 roku życia. I my to nie tylko pokażemy, ale i nauczymy.

W czasie pandemii COVID-19 – ze względów bezpieczeństwa epidemiologicznego - nie możemy organizować akcji profilaktycznych skupiających dużą ilość osób, zapraszać do naszych Sal Obsługi Klienta. Ale chcemy dać dobry przykład. 15 października, a więc w Europejskim Dniu Walki z Rakiem Piersi przygotowaliśmy wewnętrzną kampanię pod hasłem: „Stawiamy na Profilaktykę!  Zaczynamy od siebie!” skierowaną do wszystkich kobiet pracujących w świętokrzyskim Oddziale. Ale nie tylko: liczymy, że inne zakłady pracy, firmy, instytucje, przedsiębiorstwa skorzystają z naszego pomysłu.  

Szczegóły na stronie Świętokrzyskiego OW NFZ

Wszystkie aktualności