Aktualności

Aktualności Oddziałów

Szczepienia populacyjne: Komunikat Centrum e-Zdrowia dla punktów szczepień

14-01-2021

WAŻNA AKTUALIZACJA

Termin na wprowadzenie grafików do systemu e-Rejestracji został wydłużony do niedzieli, 17 stycznia br., do godz. 24.00.

Już 15.1.2021 r. rozpoczyna się rejestracja osób 80 plus na szczepienia przeciwko COVID-19.

W związku z tym, przypominamy o konieczności zalogowania się do systemu e-Rejestracja i ustawienie grafików szczepień na okres 25.1 – 31.3.2021 w ilości 30 terminów (30 szczepień) w każdym tygodniu. Powyższe należy wykonać najpóźniej do 14.1.2021 do godz. 14.00. W innym przypadku, nie będą Państwo mogli zamówić szczepionek oraz umówić pacjentów na szczepienie.

Adres aplikacji to https://pwdl.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/

Przypominamy, że użytkownicy logują się Profilem Zaufanym. Dla wszystkich użytkowników ze struktury gabinet.gov.pl zostały utworzone konta i mogą tworzyć terminy (wewnętrzne i zewnętrzne) w punktach szczepień w ramach podmiotu. Natomiast w pierwszej kolejności zachęcamy aby zalogowali się administratorzy podmiotu (administratorzy gabinet.gov.pl) aby wybranym użytkownikom nadać szersze uprawnienia tj. uprawnienia koordynatorów punktów szczepień (m.in. te role mają uprawnienia do tworzenia masowego terminów). 

Jednocześnie, wychodząc naprzeciw Państwa postulatom, uprzejmie informujemy, że możecie Państwo oznaczyć dowolną ilość ww. terminów w Państwa grafikach jako terminy „wewnętrzne” i umówić na nie Państwa personel medyczny oraz pacjentów w wieku 80 plus, którzy już zgłosili do Państwa zainteresowanie szczepieniem. Jednocześnie prosimy, by te terminy, na które nie macie Państwo jeszcze chętnych zostały oznaczone jako terminy „zewnętrzne”. Dzięki temu będą się na nie mogli zapisać pacjenci zgłaszający się na szczepienie internetowo lub przez Infolinię.

W przypadku problemów z logowaniem, prosimy o wykonanie następujących weryfikacji:

  1. Czy od przekazania w gabinet.gov.pl zgody w imieniu podmiotu minęło ok. 24h,
  2. Czy na pewno osoba, która próbuje się zalogować jest aktywnym użytkownikiem w gabinet.gov.pl przypisanym do podmiotu, w którym jest punkt szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień, import użytkowników (nowych) jest realizowany w tych samym okresach jak transfer zgód tj. raz na dobę.

Jeśli dwa powyższe warunki są spełnione tj. zgoda została przekazana w gabinet.gov.pl ponad 24h przed próbą zalogowania oraz użytkownik istniał w strukturze podmiotu na 24h przed próbą logowania, a nadal są problemy z logowaniem – prosimy o kontakt pod adresem szczepienia_IT@cez.gov.pl wraz z następującymi informacjami: nr księgi rejestrowej podmiotu, nazwa punktu szczepień wraz z adresem, dane użytkownika u którego jest problem z logowaniem do e-Rejestracji, kontakt mailowy oraz telefoniczny do osoby z którą możliwe będzie wyjaśnienie problemu.

Szczegóły w zakresie funkcjonalności aplikacji e-Rejestracja dostępne są w podręczniku użytkownika (dostępnym na stronie głównej aplikacji – jeszcze przed zalogowaniem, link do instrukcji PDF jest w lewym dolnym rogu).

Jeśli podmiot chce ograniczyć liczbę użytkowników w aplikacji e-Rejestracja prosimy o wykonanie następujących czynności:

  1. W aplikacji gabinet.gov.pl przypisać użytkowników obsługujących moduł e-Rejestracji jedynie do jednostki/komórki, która jest wskazana jako punkt szczepień zgłoszony do Narodowego Programu Szczepień;
     
  2. Po przypisaniu osób do wskazanego punktu szczepień prosimy o kontakt szczepienia_IT@cez.gov.pl wskazując nr księgi rejestrowej oraz potwierdzając, iż w aplikacji e-Rejestracji należy pozostawić jako aktywnych jedynie użytkowników wskazanej jednostki/komórki;
     
  3. Po zgłoszeniu do CeZ proces wygaszania kont w e-Rejestracji zostanie zrealizowany i potwierdzony do podmiotu, tylko osoby przypisane w gabinet.gov.pl do jednostki/komórki będą mogły logować się do modułu e-Rejestracji.

Agnieszka Kister
Dyrektor Centrum e-Zdrowia

Źródło: Centrum e-Zdrowia

Wszystkie aktualności